Ethernet hızım 100 MB ile sabitlendi

Ndeal

Decapat
Daha fazla  
Selam. Problemim internetimin 1 kaç ay öncesine kadar sıkıntısız bir şekilde 1 GB yazarken artık saçma bir şekilde 100,0 MB'ye sabitlenmiş durumda yardımcı olursanız sevinirim. Hız ve ikili ayarı 1 gigabit tam ikili de.

Dosya Ekleri

• 1675604981703.png
    1675604981703.png
    6,2 KB · Görüntüleme: 76
Son düzenleyen: Moderatör:
Selam. Problemim internetimin 1 kaç ay öncesine kadar sıkıntısız bir şekilde 1 GB yazarken artık saçma bir şekilde 100,0 MB'ye sabitlenmiş durumda yardımcı olursanız sevinirim. Hız ve ikili ayarı 1 gigabit tam ikili de.
Kablo kalitesinden dolayı 100 Mbps ye düşmüş olabilir. Mesela 5 metre kablo vardı bende. Test cihazı kablolarda kopma yok diye gösteriyordu. Cihazın dediğine göre sağlamdı yani.
4 Metre 50 santim yaptım. 1 Gigabiti yakaladım. Bazı kablolar parazitli oluyor bir şekilde.

Kullandığınız kablo CAT5e ya da CAT6 olmalı ayrıca modeminizdeki lan portu gigabit olmalı yoksa modemi ya da kabloyu değiştirdiyseniz 100mb/sn düşmesi normal.

Kullandığınız kablo CAT5e ya da CAT6 olmalı ayrıca modeminizdeki lan portu gigabit olmalı yoksa modemi ya da kabloyu değiştirdiyseniz 100mb/sn düşmesi normal.

Değiştirmedim.

O hız, modem ile bilgisayarınız arasındaki bağlantı hızı. İnternet hızı değil o.

İnternet hızımda aynı şekilde önce 1000 MB'yi gösteriyordu.

Kablo kalitesinden dolayı 100 Mbps ye düşmüş olabilir. Mesela 5 metre kablo vardı bende. Test cihazı kablolarda kopma yok diye gösteriyordu. Cihazın dediğine göre sağlamdı yani.
4 Metre 50 santim yaptım. 1 Gigabiti yakaladım. Bazı kablolar parazitli oluyor bir şekilde.
ben şuanda 25 metre cat6 kablo kullanıyorum 1gbps bağlantı hızı sağlanıyor

Dosya Ekleri

• asd.png
    asd.png
    6,6 KB · Görüntüleme: 48
Bende ev ağı 10 gigabit switch var. CAT 6 kullanıyorum.1 km/100 Ohm direncinde, 250 Mhz frekansında ve 23 AWG kalınlığında "Borsan" markalı kablo. Bauhaus'tan 20 Metre rulo' dan kestirerek aldım var. Diğer kablolar ile 5-10 metrede bile 10 Gigabit bağlantı kuramıyordu. Cat 5E olursa 1 metre kablo ile anca yakalıyor 10 Gigabiti hız modunu. Cat 6 ve kablo kalitesi önemli.
Bazı firmalar Cat7 veya Cat 8 yapsa da etiketin yazısı o.

Bende ev ağı 10 gigabit Switch var. CAT 6 kullanıyorum. 1 km/100 ohm direncinde, 250 MHz frekansında ve 23 AWG kalınlığında "borsan" markalı kablo. Bauhaus'tan 20 metre Rulo'dan kestirerek aldım var. Diğer kablolar ile 5-10 metrede bile 10 gigabit bağlantı kuramıyordu. CAT 5E olursa 1 metre kablo ile anca yakalıyor 10 gigabiti hız modunu. CAT 6 ve kablo kalitesi önemli.
Bazı firmalar CAT7 veya CAT 8 yapsa da etiketin yazısı o.

Ethernet kablom CAT 6 ve kablo birkaç ay önce 1 gb/sn yi görmesi garip geliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı