Ethernet İle Yavaş İnternet Sorunu

Turk Otaku

Kilopat
Daha fazla  
2 gün önce Türk Telekom'dan modem geldi, interneti bağlattık çok şükür fakat tecrübesiz bir ekip geldi. Sinyal alma işlemlerini vs. yaptılar modem kurulumu hakkında hiçbir şey söylemeden mesaimiz bitti diye kaçtılar adeta. Ethernet kablosunu ben modeme taktım sen bilgisayara takarsın dedi gitti test de etmedi. Neyse ertesi sabah kurulum işlemini yaptım bilgisayara taktım sürekli hata veriyordu internetteki her şeyi denedim komut istemcisinden netsh ile başlayan ayar sıfırlama şeylerini falan yaptım. 2-3 saat uğraştım en az sonra modemin arkasına bir baktım ki adam WAN girişine takmış neyse değiştirdim düzeldi. Şimdiyse benim bilgisayar çok yavaş bağlanıyor, diğer cihazlardaysa sıkıntı yok. Dizüstüyle de denedim hem WiFi'yle hem Ethernetle sıkıntı yok. Benim bilgisayarda olan şeyleri söyleyeyim. Bilgisayar hem ethernetle, hemde WiFi adaptörü üzerinden bağlı. Böyle yapınca 3-4Mbit arasında değişiyor normalde 24Mbit olan hız. WiFi adaptörü açıkken ethernet kablosunu çıkartıp 3-4 dk bekleyip takınca 5-25 dk arasında iyi hız alıyorum 24Mbit neredeyse, ondan sonra yine 3-4Mbit'e düşüyor. Sadece ethernetten bağlı olunca kopmalar meydana geliyor ve yine 3-4Mbit arası hız alıyorum. Sadece WiFi adaptörüne bağlı olunca 3-4Mbit kopmasız hız alıyorum. İşletim sistemim Windows 10 WiFi adaptör modeli Dark Rangemax 8811AU. Speedtest'te yaptığım testlerde arada 555ms gibi saçma rakamlar veriyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı