Ethernet Kablosu ile Yavaş İnternet

darksea112

Hectopat
Ttnet kullanıyorum ve interneti ortak kullanıyoruz. Modem uzakta kaldığı için wireless randıman vermiyor. Ben de modemden kablo çektim ve yerel ağ bağlantısını kullanıyorum. Şöyle bir sıkıntım var: kabloyu taktığımda bir ara ünlem işareti geliyordu bağlanamıyordum ve şimdi bağlandı gözüküyor, tarayıcıya Google yazıyorum tam 3 dk da açıyor.

Daha önce modemden gelen internet kablosu birkaç kez koptuğu için elektrikçi arkadaşlarıma tekrar bağlattım. İnternetimin aşırı derecede yavaş olması sizce kablonun sürekli tamir edilmesinden mi kaynaklıdır? En son bir ay önce kablom kopmuştu ve o günden beri inanılmaz derecede internetim yavaş.

Son düzenleyen: Moderatör:
TTNET sınırsız kullanıyor olsan dahi belirli bir kotadan sonra internet hızını %40 civarında düşürüyor, eğer ortak olduğunuz kişi kotayı aştı ise bundan kaynaklanabilir, her ayın başında kotalar sıfırlanır, kota sıfırlandıktan sonra yavaşlamanın sebebinin kotadan olmadığını tespit edersen %100 kablodan kaynaklanan bir durumdur.

Ortak kullandığım arkadaşın interneti hızlı sadece. Bende yavaş. Google ortalama 3 dk'da açılır mı ya? :S

Son düzenleyen: Moderatör:
Kablonun mesafesi, kalitesi önemlidir. Modemle aranızda kaç M mesafe bulunmakta? Cath-5 kablo almanızda fayda var. Ve mesafe ne kadar kısa olursa o kadar iyi verim alırsınız. Ucu sonradan takılanlardan değilde takılı olarak gelenler oluyor. Onlardan alırsanız daha iyi olur. Adını tam bilmiyorum açıklayamadım o yüzden. Hatta bu kablolarda uçlarında kopmada olmuyor.

Şimdi öncelikle elektrikçi yardımı ile kablonun her iki ucundan ölçüm cihazı ile test ederek veri kaybı olup olmadığını kontrol ettirebilirsin. Bunun dışında bilgisayar üzerinden gönderdiğimiz komutlar ile pek sağlıklı kontrol alamazsın.

Yapman gereken bir hız testi gerçekleştirmek. Bence sisteminden kaynaklı bir sorun var. Farklı bir diz üstü bilgisayarı buraya getir ve ethernet kablosunu takarak kablolu bağlanmayı dene, muhtemelen sorun yaşamayacaksındır.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı