Çözüldü Ethernet ışığı yanıyor fakat internet yok

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Zeki Fırıldak

Hectopat
Arkadaşlar, hiç sorun yoktu. Ethernet kablosu takılı olmasina rağmen internet yok. Bunu nasıl duzeltirim?

Dosya Ekleri

• 20220527_214446.jpg
    20220527_214446.jpg
    75,2 KB · Görüntüleme: 233
  • 20220527_214437.jpg
    20220527_214437.jpg
    146,5 KB · Görüntüleme: 233
Çözüm
Arkadaşlar sorunu modemin arkasindaki 1. sari yere taktim duzelttim hep mavideymis mavi kisimda oldugu icin internet gelmiyormus konu kapanabilir.
Modem ara yüzünden bir kontrol yapın. Erişebiliyor musunuz? Hat durumu nedir? Sonra Ağ ve İnternet bölümünde "ağ sorunlarını gider" seçeneği ile bir kontrol sağlamaya çalışın.
Çıkan sonuca göre yine bakarsınız ama Ağ ve İnternet bölümünde Ethernet kısmından DNS ayarlarınızı da teyit edin, gerekirse değiştirmeyi deneyin. Değişikse otomatiğe alın.
Not: Ağ sürücülerinin kurulu olup olmadığını aygıt yöneticisinden kontrol ettiğiniz varsayımıyla.

Arkadaşlar sorunu modemin arkasindaki 1. sari yere taktim duzelttim hep mavideymis mavi kisimda oldugu icin internet gelmiyormus konu kapanabilir.
Ethernet yanıyor deyince onu da doğru yaptığınızı varsaymıştım. İnsan bazen dalgın olunca gözünün önündeki görmüyor işte. Bir dahakine onu da sorarız, belirttiğiniz iyi oldu. Hayırlı akşamlar.👍

Geri
Yukarı