Ethernet ışığının turuncu yanması

güney1647

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarım kapalı iken Ethernet giriş portunda yeşil ışık yanıyor ve kabloda hem modeme hem de bilgisayara bağlı yani tahminimce bir akış yaşanıyor. Ancak sorunum şu ki bilgisayarı açtığım an da Ethernet giriş portu bir anda turuncu yanmaya başlıyor ve bir türlü düzeltemedim. ASUS H81M-K anakart modelim ve sürücüsünü güncellesem de sorunu çözemedim. Yardımcı olursanız çok sevinirim. İyi forumlar, iyi akşamlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayar kapalıyken internet kablosunu taktığın yerin ışığının yanıp sönmesi normal. Benim bildiğim turuncu da oluyor bunda sıkıntı yok, sen renkten mi rahatsız oldun yoksa bu sana bir sorun yaşatıyor mu ?

Turuncu ve yeşil mevzusu arabirimdeki hız ve protokolü temsil ediyor. Bu gayet normal. Uçan Şahin'i olan arkadaşın dediği gibi PC kapalı da olsa güç varken PC hatta olduğuna dair işaretler yollar ki hatta sonradan dahil olan cihazlar uygun adresleri alsın ve mevcut cihazları tanısın.

bilgisayar kapalıyken İnternet kablosunu taktığın yerin ışığının yanıp sönmesi normal. Benim bildiğim turuncu da oluyor bunda sıkıntı yok, sen renkten mi rahatsız oldun yoksa bu sana bir sorun yaşatıyor mu ?

turuncu ve yeşil mevzusu arabirimdeki hız ve protokolü temsil ediyor. Bu gayet normal. Uçan Şahin'i olan arkadaşın dediği gibi PC kapalı da olsa güç varken PC hatta olduğuna dair işaretler yollar ki hatta sonradan dahil olan cihazlar uygun adresleri alsın ve mevcut cihazları tanısın.

Haklısınız yazmayı unutmuşum. Sorun İnternet bağlantısının olmaması yani kabloyu hiçbir şekilde görmüyor ve yeni kablo da aldım düzelmedi. USB Wi-Fi adaptör aldım ancak o da oyun performansımı etkilemekte.

O halde bağdaştırıcınızla ilgili bir sorun var. Ya sürücü yüklü değil ya da bozuk/yanlış sürücü yüklü. Veya bağdaştırıcınız arızalı.

o halde bağdaştırıcınızla ilgili bir sorun var. Ya sürücü yüklü değil ya da bozuk/yanlış sürücü yüklü. Veya bağdaştırıcınız arızalı.

Sürücü güncel, evde kedi var. Arada kurcalıyor o sebebiyet vermiş de olabilir. Cevabın ve ilginden dolayı teşekkür ederim iyi forumlar. :)

Turuncu ve yeşil mevzusu arabirimdeki hız ve protokolü temsil ediyor. Bu gayet normal. Uçan Şahin'i olan arkadaşın dediği gibi PC kapalı da olsa güç varken PC hatta olduğuna dair işaretler yollar ki hatta sonradan dahil olan cihazlar uygun adresleri alsın ve mevcut cihazları tanısın.
hocam mrb aynı dertten bende de mevcut netim kesildi anakarta taktıgım koblo ise sadece yeşil yanıyor sarı yanmadıgı için yada turuncu net kesilip duruyor çözümü nedir tşk ederim

Yeni konular

Geri
Yukarı