İnternet hızı normal ama Discord pingi fazla

mehmetylmz007

Decapat
Daha fazla  
İnternet hızım normal Discord'da 300 ping sabit alıyorum. Birkaç dakika sonra 100'e düşüyor sonra tekrar 300'lere çıkıyor, yayın izlerken sıkıntı yaşıyorum sebebi nedir? Normalde 30-40 ping arası alıyordum.

1715801160723.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Kral yanlış bilmiyorsam sunucularda veya özel grup konuşmalarında bölge seciliyor özelde kendin ayarlıya biliyorsun fakat sunucularda sunucunun sahipleri seciyor bölgeleri yanlışlıkla uzak bir sunucuyu seçmiş olabilir.

Superonline çöp. Speedtestlere göre uçuyor kaçıyor bu testler yanıltır gerçeği çok net yansıtmaz. Superonline sorunlu iss. Superonline da anda yüksek hızla Windows İSO dosyası indirirsiniz YouTube da video izlersiniz instagram da bir şeyler paylaşırsınız. Superonline demek sansür engelleme demek ve bant genişliği daraltması vs uyguluyor haliyle olumsuz anlamda yan etkileri çok söylediğiniz sorun birçok sorunlar sadece bir tanesi.
Müşteri hizmetlerinin bilgi tecrübesi sıfır aylarca sorunları anlat her defasında speedtest yapıp sorun yok gönderiyor. KISIR DÖNGÜ. Müşteri hizmetleri sadece müşterinin cebinden para çıkacaksa işe yarıyor mesela statik ip almak gibi ki uygulamadan da alınıyor.
Bu yıl sonu kurtulacağım bu dediklerimde en ufak abartma yok hatta eksik az bile dedim. Neler yaşadığımı ben bilirim.
Ttnet vdsl 35-5 den Superonline fibere geçmiştim. Vdsl de daha iyi daha kaliteli deneyim sunuyor daha rahat özgür.

9654FF70-0EF0-4B8B-840E-39D3474DDEB3.png

Sorunun çözümü vpn ama kısmen yani haliyle püng yüksek olacağı için online oyunlar çözüm olmuyor ama twicht kick discord vb şeylerde işe yarar. Önceden Superonline ucuzdu bi espirisi vardı bazı kullanıcılar sorunlara katlanabilir bilir ama artık ucuz değil ve bir de aylık vpn masrafı çıkıyor. Paket Kampanya olarak yıllık 300-500 TL olanlar var hesaplı oluyor ama bugün çalışan vpn yarın çalışmayabilir çünkü sürekli vpn firmaları engelleniyor. Yani Aylık 100 TL vps sunucusu alıp vpn kuruyorum yıllık 1200 TL. Superonline her açıdan kötü zarar.

52D8A5BA-219D-4A47-8A8A-267019473D1E.jpegAACCA5D3-B8E6-47FC-B18A-B981DAA42849.jpeg4FF0FB61-6A4D-4309-A333-CBE4D29D825E.jpeg

Son düzenleme:
Ayda 2-3 kez giden ve her gün kötüleşen Türk Telekom VDSL altyapısından dolayı TurkNet'den vazgeçerek binamızda fiber bulunan Superonline'a geçmeyi düşünüyordum fakat bu sansür durumu cidden geri adım attırıyor. Twitch, Kick vs gibi uygulamalar kullanmıyorum ve internetin büyük çoğunluğunu ya Xbox üzerinden oyun indirip oynayarak ya da YouTube üzerinden video izleyerek kullanıyorum. Arada da Discord kullanıyorum. Sizce gene de geçmem sıkıntı yaratır mı?

Ayda 2-3 kez giden ve her gün kötüleşen Türk Telekom VDSL altyapısından dolayı TurkNet'den vazgeçerek binamızda fiber bulunan Superonline'a geçmeyi düşünüyordum fakat bu sansür durumu cidden geri adım attırıyor. Twitch, Kick vs gibi uygulamalar kullanmıyorum ve internetin büyük çoğunluğunu ya Xbox üzerinden oyun indirip oynayarak ya da YouTube üzerinden video izleyerek kullanıyorum. Arada da Discord kullanıyorum. Sizce gene de geçmem sıkıntı yaratır mı?
Oyunlarda da sıkıntılı. Ciddi anlamda engel sansür vs yaptığı için olumsuz anlamda yan etkileri çok. En azından oyun steam Xbox vb şeylerde sıkıntı yaşama olasılığın çok yüksek. Araştırmanı yaparsanız görürsünüz. Ama Özetle tavsiye etmem asla.
2 yıllık tecrübem var asla sorunları çözemedim çözmitorlar hele maç günü maç saati kapat dükkanı git. :)

Ayda 2-3 kez giden ve her gün kötüleşen Türk Telekom VDSL altyapısından dolayı TurkNet'den vazgeçerek binamızda fiber bulunan Superonline'a geçmeyi düşünüyordum fakat bu sansür durumu cidden geri adım attırıyor. Twitch, Kick vs gibi uygulamalar kullanmıyorum ve internetin büyük çoğunluğunu ya Xbox üzerinden oyun indirip oynayarak ya da YouTube üzerinden video izleyerek kullanıyorum. Arada da Discord kullanıyorum. Sizce gene de geçmem sıkıntı yaratır

Son zamanlarda Valorant oynarken fark ettiğim şey pingim sabit olmasına rağmen sürekli sağ üstte ağ sorunu işaretini görüyordum ve gerçekten vuruşlarımı etkiliyordu, anlık lag giriyor. İndirme yükleme hızında hiçbir sıkıntı yok gerçekten ama oyun oynarken hissettiriyor oynun takıldığını. Aslında internet hızımdan memnundum 1 yıl taahhütlü almıştım TV+ 1000MBPS 390 TL'ydi, Temmuz'da sözleşmem bitiyor ve devam etsemmi bilemiyorum 650 TL civarı bir fiyata çıkaracaklar.

Superonline çöp. Speedtestlere göre uçuyor kaçıyor bu testler yanıltır gerçeği çok net yansıtmaz. Superonline sorunlu iss. Superonline da anda yüksek hızla Windows İSO dosyası indirirsiniz YouTube da video izlersiniz instagram da bir şeyler paylaşırsınız. Superonline demek sansür engelleme demek ve bant genişliği daraltması vs uyguluyor haliyle olumsuz anlamda yan etkileri çok söylediğiniz sorun birçok sorunlar sadece bir tanesi.
Müşteri hizmetlerinin bilgi tecrübesi sıfır aylarca sorunları anlat her defasında speedtest yapıp sorun yok gönderiyor. KISIR DÖNGÜ. Müşteri hizmetleri sadece müşterinin cebinden para çıkacaksa işe yarıyor mesela statik ip almak gibi ki uygulamadan da alınıyor.
Bu yıl sonu kurtulacağım bu dediklerimde en ufak abartma yok hatta eksik az bile dedim. Neler yaşadığımı ben bilirim.
Ttnet vdsl 35-5 den Superonline fibere geçmiştim. Vdsl de daha iyi daha kaliteli deneyim sunuyor daha rahat özgür.

Eki Görüntüle 2196641

Sorunun çözümü vpn ama kısmen yani haliyle püng yüksek olacağı için online oyunlar çözüm olmuyor ama twicht kick discord vb şeylerde işe yarar. Önceden Superonline ucuzdu bi espirisi vardı bazı kullanıcılar sorunlara katlanabilir bilir ama artık ucuz değil ve bir de aylık vpn masrafı çıkıyor. Paket Kampanya olarak yıllık 300-500 TL olanlar var hesaplı oluyor ama bugün çalışan vpn yarın çalışmayabilir çünkü sürekli vpn firmaları engelleniyor. Yani Aylık 100 TL vps sunucusu alıp vpn kuruyorum yıllık 1200 TL. Superonline her açıdan kötü zarar.

Eki Görüntüle 2196643Eki Görüntüle 2196644Eki Görüntüle 2196645
teşekkürler dostum

Geri
Yukarı