Ethernet Kablo Önerisi

modem salonda salondan bile ara sıra 4k pink çıktığı için (modemin dibinde duruyorum genellikler
Dostum şimdi konuyu netleştirelim. Konu kabloya gelince istersen salonda 100 metre uzakta ol. Kabloda sorun olmaz. O nedenle 1 metre çok kısa bir mesave kollarını açsan bile 1 metreden fazla yer tutr parmaklarının bir ucundan diğer ucuna.

Kabloyu evde istediğin yere kadar uzatabilir, ping vs olmadan rahatlıkla ethernet üzerinden internetine bağlanırsın. Eğer 1 metre kablo alırsan hep modemin dibinde olman gerekir. Eğer odan varsa ve orada takılmak istiyorsan ona göre tahminde bulun 10 metre 15 metre 20 metre. Al bir kablo. Ama Cat8 abartı olur gerek yok. Cat7 de işini görür.

Ben bunu kullanıyorum. Sana gayet yeteli gelir.

Bu son yolladığım linkteki modelin sana uygun uzunlukta bir tanesini alsan yeterli. 10 gigabit inrnete kadar destekler ki senin yuzde biri kadarı bir internetin var. Ama ping ve paket kaybı gibi şeyleri en aza indirir.

Dostum şimdi konuyu netleştirelim. Konu kabloya gelince istersen salonda 100 metre uzakta ol. Kabloda sorun olmaz. O nedenle 1 metre çok kısa bir mesave kollarını açsan bile 1 metreden fazla yer tutr parmaklarının bir ucundan diğer ucuna.

Kabloyu evde istediğin yere kadar uzatabilir, ping vs olmadan rahatlıkla ethernet üzerinden internetine bağlanırsın. Eğer 1 metre kablo alırsan hep modemin dibinde olman gerekir. Eğer odan varsa ve orada takılmak istiyorsan ona göre tahminde bulun 10 metre 15 metre 20 metre. Al bir kablo. Ama Cat8 abartı olur gerek yok. Cat7 de işini görür.

Ben bunu kullanıyorum. Sana gayet yeteli gelir.

Bu son yolladığım linkteki modelin sana uygun uzunlukta bir tanesini alsan yeterli. 10 gigabit inrnete kadar destekler ki senin yuzde biri kadarı bir internetin var. Ama ping ve paket kaybı gibi şeyleri en aza indirir.
Tamam teşekkür ederim

Şu anki internet paketin nedir? İhtiyacın olan hıza göre CAT6, CAT6a ve CAT7 modeller önerebilirim. Şahsen ben 100 megabit internet kullanmama rağmen 10 gigabit destekleyen CAT7 kablo kullanıyorum. Amazon'da Ugreen markasının her model Ethernet kablosunu gönül rahatlığıyla alabilirsin. 50 metreye kadar çok kayıp hissetmezsin.

Bu kablo çok hoşuma gidiyortdu ama 15 metre modeli olmadığından bir üst modelini tercih ettim. Şarj kabloları kadar ince ve CAT6a olması da güzel bir avantaj. Parazitlenmelerden daha az etkilenir. 1 gigabit hız sunuyordu sanırım. Neredeyse hiç kayıp vermeyen kablolar.

Kanka bana en az 10metre lazım ama şunu sormak istiyorum. Bu 10 metre hızda düşüş sağlar mı ve urasip modemi yanıma alsam aldigima değer mi?

Kanka bana en az 10metre lazım ama şunu sormak istiyorum. Bu 10 metre hızda düşüş sağlar mı ve urasip modemi yanıma alsam aldigima değer mi?
Kaliteli bir kabloyla 20 30 metre hemen hemen hiç kayıp yaşamazsın. Hissetmezsin bile. 20 metreye kadar gönül rahatlığıyla alabilirsin yani çok da şüphe ediyorsan. Bana 10 metre lazım olmasına rağmen 15 metre aldım ve kaliteli olduğu için belki taşınır edersem bile yine o fazlalık işimi görür. Bir milyoncudaki Cat5 kablolar bile wifiden daha iyi performans veriyor ama tabii ki Cat6a veya Cat7 standardında almanı öneririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı