Ethernet kablosu çoğaltma işlemi yapılabilir mi?

talha1881

Femtopat
Daha fazla  
Kendime yeni bilgisayar topladım ve eski bilgisayarımı kardeşimin masasına koymak istiyorum. Aynı odada 2 bilgisayar yani. Ama modem uzakta ve kendi bilgisayarıma Ethernet kablosu çekmek icin 3 tane duvar deldim. Aynı Ethernet kablosunu kardeşimin bilgisayara da uzatmanın bir yöntemi var mı? Ethernet çoğaltıcı gibi.

Kendime yeni bilgisayar topladım ve eski bilgisayarımı kardeşimin masasına koymak istiyorum. Aynı odada 2 bilgisayar yani. Ama modem uzakta ve kendi bilgisayarıma Ethernet kablosu çekmek icin 3 tane duvar deldim. Aynı Ethernet kablosunu kardeşimin bilgisayara da uzatmanın bir yöntemi var mı? Ethernet çoğaltıcı gibi.
Dostum sağlam bir wifi usb alsan daha mantıklı değil mi? Tak kardeşinin bilgisayarına bitsin.

Merhaba. Ethernet switch alarak sorununuzu çözebilirsiniz. Örneğin ucuz bir şey isterseniz TP-LINK TL-SF1005D veya Mercusys MS105G; daha iyi bir şey isterseniz de TP-LINK TL-SG105 modeline bakabilirsiniz.

Aslında 100 mbps için 4 tel yeterli olduğundan tek CAT-6 ile 2 bilgisayara internet sağlayabilirsiniz ama pek tavsiye edilen bir şey değil.

Son düzenleme:
Eğer şuan kullandığınız kablo CAT6 ise onun içini açıp 100'lük iki bağlantı elde edebilirsiniz ancak bununla uğraşmak yerine ucuz bir Ethernet Switch alın derim.

Eğer şu an kullandığınız kablo CAT6 ise onun içini açıp 100'lük iki bağlantı elde edebilirsiniz ancak bununla uğraşmak yerine ucuz bir Ethernet Switch alın derim.

Bunu detaylı anlatan video falan var mıdır hocam?

Dostum sağlam bir Wi-Fi USB alsan daha mantıklı değil mi? Tak kardeşinin bilgisayarına bitsin.

Modemle bilgisayar arasında 3 oda olduğu için pek mümkün değil hocam. Daha önce o bilgisayarı Ethernet kablosuz kullanmıştım zulümden farksızdı.

Bunu detaylı anlatan video falan var mıdır hocam?

Modemle bilgisayar arasında 3 oda olduğu için pek mümkün değil hocam. Daha önce o bilgisayarı Ethernet kablosuz kullanmıştım zulümden farksızdı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Vardır hocam olmaz olur mu😁.

Selam, size TP-Link TL-SG105 5 Port Gigabit Ethernet Ağ Switch'ini öneririm. Ethernet kablosunu birden fazla cihaza bağlamanızı sağlar. Yani, mevcut Ethernet kablonuzu bu switche bağlayarak, kardeşinizin bilgisayarına da aynı ağ bağlantısını sağlayabilirsiniz. 5 port sayesinde, ileride ek cihazlar bağlamak isterseniz de yeterli bağlantı noktasına sahip olacaksınız.

Geri
Yukarı