Ethernet kablosu önerisi

AimCraviTe

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar yeni bilgisayarım için çok yüksek bant genişliğine sahip Ethernet kablosu arıyorum. Daha önce hiç masaüstü bilgisayarım olmadığı için doğal olarak hiç kablo almadım. Şu sitelerden kablo seçebilir misiniz?

Kjell - Elgiganten - Komplett

Son düzenleyen: Moderatör:
Ethernet kablolarının teorideki hızı 1Gbitin üzerindedir. Bence saniyede 1Gbitlik işlem yapabilen disk ve ağ kartı arayışına geçmen lazım. Çünkü sana 1Gbit gelse bile işleyemediğin sürece bir anlamı kalmaz. Tavsiyem ise 10Gbit destekleyen CAT6A veya CAT7 kablo alman. Attığın linktekilerden bu işini görecektir. UTP-nätverkskabel Cat 6a 100 m - Installationskablar | Kjell.com

Zaten Ethernet arabirimi genelde 1 Gbit olur. Herhangi bir kablo ile bu hız rahat alınabilir. Seçici olmanıza gerek yok.
Hayır tam olarak öyle değil. Demek istediğim benim modemle beraber gelen bir kablo var. Fakat 10 mb/s sınırlı bir şey. İnternetim 45 mb/s download yapıyor. Fakat o kablo neredeyse 1 mb/s verebiliyor en fazla.
Ethernet kablolarının teorideki hızı 1Gbitin üzerindedir. Bence saniyede 1Gbitlik işlem yapabilen disk ve ağ kartı arayışına geçmen lazım. Çünkü sana 1Gbit gelse bile işleyemediğin sürece bir anlamı kalmaz. Tavsiyem ise 10Gbit destekleyen CAT6A veya CAT7 kablo alman. Attığın linktekilerden bu işini görecektir. UTP-nätverkskabel Cat 6a 100 m - Installationskablar | Kjell.com
100m :D ? Ama evet. Sanırım 10 Gb/s destekleyen bir CAT6 kablosu almalıyım. ADX CAT6 modelini almayı düşünüyorum.

Hayır tam olarak öyle değil. Demek istediğim benim modemle beraber gelen bir kablo var. Fakat 10 mb/s sınırlı bir şey. İnternetim 45 mb/s download yapıyor. Fakat o kablo neredeyse 1 mb/s verebiliyor en fazla.

100m :D ? Ama evet. Sanırım 10 Gb/s destekleyen bir CAT6 kablosu almalıyım. ADX CAT6 modelini almayı düşünüyorum.
Aynen işinizi çok rahat görür :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı