Ethernet kablosu onarımından sonra internet hızı düşüşü

xda

Decapat
İyi akşamlar öncelikle. Kedim Ethernet kablosunun 2 telini ısırarak koparmış. Bende onarmak amacıyla eski bir Ethernet kablosunun içinden aynı renkteki iki teli kopararak kedimin kopardığı kabloya bağladım. Şu an çalışır durumda ve oyunlarda ping ya da herhangi bir sorun yok ancak bir oyun indirmek istediğimde eskiden 2.9 Mbps ile yüklerken şu an 1.1 Mbps ile yüklüyorum. Ayrıca Speedtest'te de eskiden 24 Mbps alırken şu an 8.9 Mbps gösteriyor. Bunun sebebi kesinlikle Ethernet'i onarmamdır ama çözümü falan var mı acaba yeni kablo almaktan başka. Bu arada kablom 25 metre.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeni kablo almak en kesin çözüm.

Kablo kadar kabloyu çevreleyen kılıf da önemlidir. Kablonun içindeki sinyalleri dış parazitlerden, sinyallerden korur. Bu nedenle kabloların bağlı olması kadar o kılıfın da sağlam olması önemlidir.

Onarımı nasıl yaptığınıza bağlı olarak değişen bir durum bu tabii ki başka kablolardan alıp ekleme yaparak hız düşüklüğüne sebebiyet verdiniz lehim makinesi kullanarak yapmadığınızı varsayıyorum direkt olarak ekleme yaptıysanız bu hızları görmeniz çok normaldir. Yenisini almadğınız sürece veya doğru bir lehimleme yöntemi olmadığı sürece onarımı mümkün olmayacaktır.

Yeni kablo almak en kesin çözüm.

Kablo kadar kabloyu çevreleyen kılıf da önemlidir. Kablonun içindeki sinyalleri dış parazitlerden, sinyallerden korur. Bu nedenle kabloların bağlı olması kadar o kılıfın da sağlam olması önemlidir.
Bağladığım kısmın dışında herhangi bir kılıf yok çıplak tel var.
Onarımı nasıl yaptığınıza bağlı olarak değişen bir durum bu tabii ki başka kablolardan alıp ekleme yaparak hız düşüklüğüne sebebiyet verdiniz lehim makinesi kullanarak yapmadığınızı varsayıyorum direkt olarak ekleme yaptıysanız bu hızları görmeniz çok normaldir. Yenisini almadğınız sürece veya doğru bir lehimleme yöntemi olmadığı sürece onarımı mümkün olmayacaktır.
Dediğiniz gibi bir makine kullanmadım. Doğrudan kıvırarak birbirine bağladım. Yenisi almak en doğru çözümse bir süre böyle idare edeceğim herhalde. Zaten oyunlarda da bir ping sorunum yok. Teşekkür ederim yardımlarınız için, iyi geceler.

Yeni konular

Geri
Yukarı