Ethernet kablosu ping sorununa çözüm olur mu?

• Konuyu başlatan moas
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 3
  • Görüntüleme 494

moas

Yoctopat
Daha fazla  
Merhaba. Wi-fi kullanıyorum. Online ders verirken bazı teknik yeterlilikleri sağlamam gerekiyor. Aşağıdaki ekran görüntülerinden de anlayacağınız gibi ping sorunu yaşıyorum. Ayrıca hız testi yaptığımda download yaklaşık 5 mbps, upload ise 1-2 mbps arasında gidip geliyor. Modem salonda. Odayla arasında kapı ve kalın olmayan bir duvar var. Modemin en yakınına gidip ölçüm yaptığımda download maksimum 7 mbps oluyor, upload hızı pek değişmiyor. İnternet tarifem 16 mbps. Stabil değil ve bulunduğum konumun altyapısının da yeterli olduğunu düşünmüyorum. Defalarca modem değiştirdik, büyük farklar olmadı. Şimdi benim sorum şu, altyapı ve modem aynı kalacak. Laptopta ethernet port'u olmadığı için usb girişli ethernet kartı ve yaklaşık 10-15 metrelik ethernet kablosu kullanacağım. Sizce ethernet kablosu çekmek ping ve online derslerdeki donma sorununu çözer mi? Farklı bir öneriniz varsa paylaşır mısınız?

Eki Görüntüle 1188777Eki Görüntüle 1188779Eki Görüntüle 1188781

Dosya Ekleri

• videocall1.jpg
    videocall1.jpg
    8,5 KB · Görüntüleme: 31
  • ping2.jpg
    ping2.jpg
    155,7 KB · Görüntüleme: 28
  • ping.jpg
    ping.jpg
    220,7 KB · Görüntüleme: 30
Evet çözer. Cat 8 ethernet kablosu alırsanız, gayet stabil şekilde ping değelerine sahip olursunuz ve cat 6 kablolara göre daha düşük ping alırsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı