Kabloyu Değiştirmek Ping Sorununa Çözüm Olur mu?

SerindalgaVEVO

Hectopat
Daha fazla  
Oyun oynarken ping sorunu çok fazla yaşıyorum yalın ADSL kullanıyorum zaten 2 alt katımda yine aynı şekil yalın ADSL varken testlerde 20 ping alıyor ben ise 40 alıyorum. Ankastreden modeme gelen kabloda bir ek mevcut bu ek yüzünden olabilir mi? Kabloyu bir elektrikçiye yeniletsek sorun düzelir mi yardımcı olursanız sevinirim.

Ping testi:

Dosya Ekleri

• qweqwexd.png
    qweqwexd.png
    10,7 KB · Görüntüleme: 364
Son düzenleyen: Moderatör:
2 alt katınızda olan bağlantıya kendi hat bilgilerinizi girin ve modemi yeniden başlatın, sonrasında tekrar test yapın. Eğer herhangi bir problem yoksa, kullanmakta olduğunuz hatta tekrar bağlantı yapın ve modem arayüzünden hat değerlerinizi paylaşın, ona göre yorum yapalım.

Oyun oynarken ping sorunu çok fazla yaşıyorum yalın ADSL kullanıyorum zaten 2 alt katımda yine aynı şekil yalın ADSL varken testlerde 20 ping alıyor ben ise 40 alıyorum. Ankastreden modeme gelen kabloda bir ek mevcut bu ek yüzünden olabilir mi? Kabloyu bir elektrikçiye yeniletsek sorun düzelir mi yardımcı olursanız sevinirim.

Ping testi:
Selam bende çok uğraştım zamanında ping probleminle. En iyi çözüm servis sağlayıcınızın port değişimiyle olur. Port değişimi sorununuzu çözer.

Selam bende çok uğraştım zamanında ping probleminle. En iyi çözüm servis sağlayıcınızın port değişimiyle olur. Port değişimi sorununuzu çözer.
Hocam port değişikliğini nasıl yaptırabilirim ki beni genel müdürlükten aradıklarında bile kablonuzda sorun varmı diye bakıyorum diyor ufak parazitlenmeler var kabloyu değiştirirseniz %3-%4 oranında faydasını görürsünüz diyor. Peki kablo değişikliği için ekip gelsin diyorum iç tesisattan biz sorumlu değiliz diyor dedim daha önce ben TTnet kullanıyordum iç tesisat zaten o zamandan kalma Superonline geçince tesisatı değiştirmeye gelen olmadı sadece modem kurulumuna geldiler, o zaman yapacak bişey yok diyor sizce portu değiştirirler mi ? :D

Evet değiştirirler. Sen ara müşteri hizmetlerini. Ping yüksek geliyor, de. Bu şekilde aldığım hizmetten memnun değilim, de. Port değişimi istiyorum de yoksa başka internet sağlayıcısı düşünüyorum, de. Bastır biraz değişiklik yaparlar.

Kabloyu haftaya pazartesi çekeceğim, bakalım düzelmezse tek çare port değişikliği zaten. Teşekkür ederim :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı