Ethernet kablosu takılı ama internet yok

Bu adım yazılımsal sorunları giderirdi. Windows 10 için ethernet sürücüsü kurmana bile gerek yok. Muhtemelen BIOS güncellemesi sonrasında bu olay oluştu. Güncelleme dosyasından veya ayarlarından kaynaklı olaiblir.

MSI'ın Click BIOS ayarlarında nasıl durum ama BIOS üzerinde Onboard LAN veya Gbit Disable halde ise Enable hale getirin. BIOS tarafından kapatılmış gibi.
Evet BIOS güncellemiştim hemen sonra bu sorunla karşılaştım. Dediklerinizi de yapmıştım ama hiçbir faydası olmadı. 😔

Yaptınız mı bilmiyorum her ihtimale karşı, sistem geri yükleme noktası oluşturun.
H370 GAMING PRO CARBON sayfasında LAN altında bulunan driveri indirin.
Aygıt yöneticisinde, ağ bağdaştırıcılar altındaki herşeyi kaldırıp, indirdiğinizin kurulumunu yapın. Bakalım bir fark yaratacak mı?
Kalkmıyor ki siliyorum kaldırıyorum hemen geri geliyor. Msı sitesi eror veriyor şimdi. Çözümü bi türlü bulamadım. Teşekkürler

Kaldırdıktan sonra yeniden başlatmadan ya da donanım değişikliklerini tara demeden mi geri geliyor?

BIOS'u tekrardan güncel BIOS ile flashlayın.
Denedim olmadı.
Kaldırdıktan sonra yeniden başlatmadan ya da donanım değişikliklerini tara demeden mi geri geliyor?
Yok cihazı kaldır diyorum kalkıyor ama kapayıp açın veya güncelleme yapınca hata verip güncelleyemiyor. Sürücü hep kalıyor değişmiyor. Güncelleme yaparken " Windows, cihazınızın sürücülerini buldu, ancak bunları yüklemeye çalışırken bir hata oluştu. " diye hata alıyorum.

Son düzenleme:
Modem otomatik ip almıyor olabilir. Kendin ip atayarak bağlanmayı dene , anlatacağım adımları uygulayıp bir de öyle dene. Denetim Masası\ Tüm Denetim Masası Öğeleri\ Ağ Bağlantıları , 3 numaralı resme ulaştığınızda aşağıdaki ip adresini kullan seçeneğini seç ve ip adresi yazan yere modem arayüzüne hangi ip ile giriyor isen mesela 192.168.0.1 ile giriş yapıyorsan ip adresi yazan yere 192.168.0.2 yazmalısın, çünkü 0.1 portu modeme ait. Bir alt kısımda olan alt ağ maskesi yazan kısma geçtiğin zaman kendisi otomatik dolduracak eğer doldurmaz ise 255.255.255.0 şeklinde kendin yaz. Varsayılan ağ geçidine ise modem arayüzüne girdiğin ip adresini yaz. Modem arayüzüne 192.168.0.1 adresiyle giriş yaptığımı varsayarak sırasıyla mantık şu şekilde ;

İp adresi : 192.168.0.2 ( 2 ile 99 arası olabilir.)
Alt ağ maskesi : 255.255.255.0
Varsayılan ağ geçidi :192.168.0.1
1.jpg

Modem otomatik ip almıyor olabilir. Kendin ip atayarak bağlanmayı dene , anlatacağım adımları uygulayıp bir de öyle dene. Denetim Masası\ Tüm Denetim Masası Öğeleri\ Ağ Bağlantıları , 3 numaralı resme ulaştığınızda aşağıdaki ip adresini kullan seçeneğini seç ve ip adresi yazan yere modem arayüzüne hangi ip ile giriyor isen mesela 192.168.0.1 ile giriş yapıyorsan ip adresi yazan yere 192.168.0.2 yazmalısın, çünkü 0.1 portu modeme ait. Bir alt kısımda olan alt ağ maskesi yazan kısma geçtiğin zaman kendisi otomatik dolduracak eğer doldurmaz ise 255.255.255.0 şeklinde kendin yaz. Varsayılan ağ geçidine ise modem arayüzüne girdiğin ip adresini yaz. Modem arayüzüne 192.168.0.1 adresiyle giriş yaptığımı varsayarak sırasıyla mantık şu şekilde ;

İp adresi : 192.168.0.2 ( 2 ile 99 arası olabilir.)
Alt ağ maskesi : 255.255.255.0
Varsayılan ağ geçidi :192.168.0.1 Eki Görüntüle 356933
Kablo takılı olarak göstermiyor ki.Özelliklerine girip ıp atiyim? Sorunum ethernet kablosu takılı ışığı yanıyor fakat pc görmüyor sürücüsünüde başlatmayıp hata veriyor.

Donanımları kaldırdıktan sonra PC ye reset atmayın. Verdiğim linkteki driverlari kurduktan sonra atarsınız.

Donanımları kaldırdıktan sonra PC ye reset atmayın. Verdiğim linkteki driverlari kurduktan sonra atarsınız.
Denedim olmuyor. Bi türlü görmüyor. Ne yapsam olmadı. 3 4 günden beri bulamadım çaresini. Öneri için teşekkürler...
Sonuç yok...
Yok mu bilen yapan?

Son düzenleme:
Aynı hata bende var lütfen yardım eder misiniz?
Her yere baktım çözüm yok. Donanımsal sorun olabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı