Ethernet kablosu takılı ama internet yok

Süley_man

Hectopat
BIOS güncellemiştim 2-3 gün önce. Sonra MSI sitesinden H370 sürücüleri indirip kurdum. Sonrasında baktım ki kablo ile internete bağlanamadım. Çıldırıcam her şeyi yaptım olmadı ne olursunuz yadım edin...
  • Windows 10 64 bit
  • Msı h370 carbon gaming pro
  • İ3 8100
  • 8+8 Corsair LPX RAM

Son düzenleyen: Moderatör:
Ethernet sürücülerini kaldırıp tekrar güncellerini yükleyin çalışmazsa bir kaç eski sürüme geçin. Kablonun iki ucunu da başka bir donanımda deneyin. Bilgisayardaki ağ üzerinden ethernet ayarlarınızı tekrar kontrol edin ve düzelmemiş olursa o kısmın SS'ini paylaşın yardımcı olmaya çalışalım.

Şu bilgileri eksiksiz sağlayın:
  • Anakart modeli
  • Windows sürümü
  • Aygıt Yöneticisi altından Ağ Bağdaştırıcı durumu
  • Ağ bağdaştırıcı sürücü sürümü
  • IP adresi durumu:

1546319101428.png

BIOS ayarlarını defaulta alıp kaydet (sıfırla). Aygıt yöneticisindeki hatalı olan Intel ve WAN ile başlayanların hepsine sağ tıklayıp "Cihazı kaldır" üzerinden "Bu cihazın sürücü yazılımını sil"'i de işaretleyip kaldır. Sadece 802 ile başlayana dokunma. Bilgisayarı yeniden başlat. Windows Update'i çalıştır. Güncelleme var ise yükle, herhangi bir sürücü kurma.

[Rehber] NetAdapter Repair ile İnternet Bağlantı Sorunları Onarımı Yönergesine göre uygula.

:mad:
BIOS ayarlarını defaulta alıp kaydet (sıfırla). Aygıt yöneticisindeki hatalı olan Intel ve WAN ile başlayanların hepsine sağ tıklayıp "Cihazı kaldır" üzerinden "Bu cihazın sürücü yazılımını sil"'i de işaretleyip kaldır. Sadece 802 ile başlayana dokunma. Bilgisayarı yeniden başlat. Windows Update'i çalıştır. Güncelleme var ise yükle, herhangi bir sürücü kurma.

[Rehber] NetAdapter Repair ile İnternet Bağlantı Sorunları Onarımı Yönergesine göre uygula.
Dediğiniz her şeyi yaptım fakat Intel ethernet connection (7) I219-V hata veriyor. Silince hepsini PC aç kapa yapınca geri geliyor. 😪😔

Son düzenleyen: Moderatör:
Yaptınız mı bilmiyorum her ihtimale karşı, sistem geri yükleme noktası oluşturun.
H370 GAMING PRO CARBON sayfasında LAN altında bulunan driveri indirin.
Aygıt yöneticisinde, ağ bağdaştırıcılar altındaki herşeyi kaldırıp, indirdiğinizin kurulumunu yapın. Bakalım bir fark yaratacak mı?

Bu adım yazılımsal sorunları giderirdi. Windows 10 için ethernet sürücüsü kurmana bile gerek yok. Muhtemelen BIOS güncellemesi sonrasında bu olay oluştu. Güncelleme dosyasından veya ayarlarından kaynaklı olaiblir.

MSI'ın Click BIOS ayarlarında nasıl durum ama BIOS üzerinde Onboard LAN veya Gbit Disable halde ise Enable hale getirin. BIOS tarafından kapatılmış gibi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı