Ethernet Kart Arızası Nasıl Anlaşılır?

-the-

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, Asus B250 M-A anakartın ethernetini kullanıyorum. Son zamanlarda internet simgesi(saatin solundaki) bağlı gösterdiği halde internete bağlanmıyor. Kabloyu tak çıkar yapınca yada bilgisayarı başlatınca bağlansa da tekrar bağlantı kopuyor. O esnada diğer WİFİ bağlı cihazlar internete girebiliyor. Modeme bağlı olan ethernet kablosu CAT 5E, anlam veremediğim garip bir durum var. Aygıt yöneticisinde tüm driverler güncel görünüyor. Bu olaydan dolayı 2 günde 3 kez temiz kurulum yaptım fakat düzelmedi. Çin'den aldığım WİFİ adaptörü kasaya bağladım ve o esnada internete bağlandım. Format sonrası tüm sürücüleri WİFİ üzerinden yükledim.
Anakartın ethernet girişinde arıza olabilir mi? Eğer arıza var ise USB to LAN adaptörler işe yarar mı? WİFİ adaptör ile kullansam online oyunlarda,yayınlarda sorun sıkıntı yaşar mıyım?
Şimdiden teşekkürler.

Merhaba, kabloda sorun olabilir. Başka bir kablo ile yeniden deneyin. Modemin başka kablo soket girişini deneyin. Wifi adaptör kullanarak online oyunlar oynayabilirsiniz fakat sorun olur mu sorusuna gelirsek, bu internet bağlantı hızınıza, her şeye göre değişir. Tabi ben eski kafa olarak, her zaman kablo diyorum. :)

Merhaba, kabloda sorun olabilir. Başka bir kablo ile yeniden deneyin. Modemin başka kablo soket girişini deneyin. Wifi adaptör kullanarak online oyunlar oynayabilirsiniz fakat sorun olur mu sorusuna gelirsek, bu internet bağlantı hızınıza, her şeye göre değişir. Tabi ben eski kafa olarak, her zaman kablo diyorum. :)
Denedim hocam, kasa arkasındaki ethernet ışığı da yanıyor fakat internet bağlantısı yok diyor. WİFİ ile bağlantıda sorun yok ama. Şu an ethernet ile bağlanıyorum sonra internet kopabiliyor.

Kasayı açıp ethernet kartını sök. Anarkartın üzerinde farklı bir port varsa ona bağlayıp dene. Farklı bir port yoksa, ethernet kartları kolay kolay arıza yapmaz, anakartında da sorun olabilir. Evde eski bir 2007 model Casper pc'min ethernet kartı halen canavar gibi çalışıyor. Hiç biri olmazsa güvendiğin bir bilgisayarcıdan destek al.

Hocam açıkçası ben de arıza olduğunu düşünmüyorum. 2 sene TTNET modemi ile aynı ethernete bağlıydı, en ufak sorun yoktu. 1 ay olmadı Kablonet'e üye oldum. Sorun yaşamaya başladım. Şu an ethernete bağlı ve sorun yok.
Şimdi ethernet ile sorunsuz bağlantı kurdum. Yaklaşık yarım saat sıkıntısızdı. Bilgisayarı yeniden başlattım ve direkt internet gitti. Cihazı kapatıp açınca ethernet bağlantıyı kesti.Wifi adaptör ile bağlantı kurdum şu an.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı