Ethernet kartının sıkıntılı olduğu nasıl anlaşılır?

emirhan şirin

Decapat
Yer
istanbul
Daha fazla  
Meslek
yazılımcılık
Arkadaşlar Ethernet kartımda sıkıntı olduğunu düşünüyorum sürekli kopma yapıyor anlamlandıramadım bu sorunu. Yeni bir Ethernet kartı alarak düzeltebilir miyim? Veya tüm sorunlarımı ne düşünüyorsunuz? Fikrinizi merak ediyorum. Kablolu internet kullanıyorum sizce nasıl düzeltebilirim bu sorunu? 30 saniyede bir bazen hiç kopmuyor internet bazen de 15 dakikada bir kopunca sürekli kopmaya devam ediyor ve bu durum insanı çıldırtıyor. Yeni bir Ethernet kartı almayı düşünüyorum. Eğer çözülücekse bu durum. Anakartım MSI B450M Tomahawk onun Ethernet kartını kullanıyorum.

İşletim sisteminize göre MSI Center indirip Support > Live Scan > Scan yapıp güncellemeleri yükleyip tekrar test eder misiniz?

Başka bir Ethernet kablosu ile tekrar deneyin, eğer o kabloda sıkıntı yaşamazsanız sıkıntılı olduğu anlaşılır.

Maalesef keşke kablodan olsa yeni değiştirdim hala devam ediyor bu sorun.

İşletim sisteminize göre MSI Center indirip Support > Live Scan > Scan yapıp güncellemeleri yükleyip tekrar test eder misiniz?

Hemen şimdi indiriyorum gelişmeleri yazarım buraya.

Ethernet kartının sürücüsünü güncelleyin kabloyu değiştirin. Tekrar deneyin sorun devam ederse modemi kontrol edin. Modemle alakalı olabilir modemi de güncelleyin.

Defalarca güncelledim. Denenebilecek tüm yolları denedim yanıt alamadım.
Maalesef keşke kablodan olsa yeni değiştirdim hala devam ediyor bu sorun.

Hemen şimdi indiriyorum gelişmeleri yazarım buraya.

Defalarca güncelledim. Denenebilecek tüm yolları denedim yanıt alamadım.

Hiçbir yanıt alamadım dostlar MSI Center'dan başka bir fikriniz var mı Ethernet kartının düzgün çalışmadığını düşünüyorum. Sürekli kesinti yapıyor kablolu internette internet kablomu yeni değiştirmeme rağmen.

Yeni konular

Geri
Yukarı