Ethernet kartı bilgisayarda görünmüyor

hauljourney

Yoctopat
Daha fazla  
RAM
Kingston 2x8 3200mHz
SSD veya HDD modeli
Seagate 1tb HDD, WD 256gb SSD
Ekran kartı
Msi GTX 1080 Aero
Anakart
H370 gaming pro carbon
İşlemci
i7 8700
Merhaba, dün BIOS güncellemesinden sonra ya da Custom Windows Tweak dosyalarıyla uğraşırken Ethernet kartımı inaktif ettim. Bir türlü geri düzeltemiyorum.

Custom OS olan ggos kullanıcıyken kurulumla birlikte gelen "Support" dosyasının içindeki Tweak'ları kurcaladım ilk sebep bu olabilir (.bat dosyaları vardı enable-disable şeklinde bazılarına yanlılşıkla Regedit'e kaydetmiş oldum)

Sonra düzelmediği için BIOS'u eski sürüme almaya çalıştım bu sırada BIOS içinde "lan options ROM" gibi bir seçeneğin açık olduğunu gördüm normalde kapalı olurdu ve bunu kapattım.

En son olarak da sorunun ggos'ta olduğunu düşünüp başka Custom Windows olan ReviOS'a geçtim. Ancak hala düzelmedi.

Yaptığım işlemlerler sırasıyla bunlar, öncelikle sorun neden kaynaklı bilmiyorum yani hangi işlem sırasında kapandı ve gözükmüyor fikrim yok.
Sorunum ise bir türlü güncellenmeyen Ethernet driverı, kablo düzgün çalışsa da kasaya taktığımda hiçbir şekilde gözükmemesi (normalde kablo bağlı internet yok şeklinde) bile gözükür ama o kısım tamamen yok) şu an Wi-Fi adapter ile kullanıyorum ama Ethernet bağlantısını tekrar aktif etmek istiyorum, çözümlerini bilen var mıdır?

Dosya Ekleri

• image (1).png
    image (1).png
    16,3 KB · Görüntüleme: 11
  • image.png
    image.png
    18,5 KB · Görüntüleme: 9

Geri
Yukarı