Ethernet kilitleme klipsi kırıldı

Neverchanges

Hectopat
Makaleler
5
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Ethernet kablomun ucundaki kilitleme klipsini elimde oynarken yanlışlıkla kırdım ve PC'ye geri taktığımda hızım 2MB/s'den bir anda 500KB/s -kısaca çok dalgalanıyor ve düşmeye başladı. Bundan kaynaklanıyor olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar. Ethernet kablomun ucundaki kilitleme klipsini elimde oynarken yanlışlıkla kırdım ve PC'ye geri taktığımda hızım 2MB/s'den bir anda 500KB/s -kısaca çok dalgalanıyor. Düşmeye başladı bundan kaynaklanıyor olabilir mi?

Bende de klips kırıldı ve artık Wi-Fi'yi tanımlamıyor. Ethernet kablosu al bence.

Merhaba arkadaşlar. Ethernet kablomun ucundaki kilitleme klipsini elimde oynarken yanlışlıkla kırdım ve PC'ye geri taktığımda hızım 2MB/s'den bir anda 500KB/s -kısaca çok dalgalanıyor ve düşmeye başladı. Bundan kaynaklanıyor olabilir mi?

Kablon uzunsa ve pahalıysa elektrikçide rj 45 çaktırabilirsin.
Diğer türlü kısa bir kablo ise bir tane yeni alabilirsin.

Arkadaşlar kablo alacağım da ayrıca bir sorum daha mevcut oluşan dalgalanma bunun yüzünden olabilir mi?

Soket tam kilitlemediğinden kaynaklı kopma ve yavaşlama olabilir.
Efendim böyle de test edebileceğimi biliyorum fakat dışarıya çıkmak için izin kağıdım yok yani kısa bir süre içinde Ethernet kablosunu alamayacağım sadece bir tahmin istemiştim.

Geçici bir çözüm olarak soketin kırılan mandal tarafından diş kürdanı ile sabitleyebilirsin.
Mandal tarafında soketin içinde bir şey olmadığı için çok bastırmazsan zarar vermez.

Efendim böyle de test edebileceğimi biliyorum fakat dışarıya çıkmak için izin kağıdım yok yani kısa bir süre içinde Ethernet kablosunu alamayacağım sadece bir tahmin istemiştim.

Eğer sipariş edemiyorsan yapacak bir şey yok. Ha bir de klips olmadığından tam girmez ve kesintiler yaşanabilir.

Geri
Yukarı