Ethernet LAN driver hatası

Emirhag

Femtopat
Daha fazla  
Selam, dizüstü bilgisayarım bugün bir hata verdi araştırdığımda genellikle bu hatların Windows dosyalarında sıkıntı olan bilgisayarlarda olduğunu öğrendim. Benim de artık sinirlerim bozuluyor durduk yere mavi ekran yiyorum şu anda Windows 8.1 kurulu bilgisayarda format atacağım önümde 3 seçenek var sadece düşüncelerinizi almak istedim.

1- Windows 7

Windows 7 kurmayı düşünüyorum ama destek kalktığından dolayı orijinal sürüme erişemiyorum. Elimde bir ISO dosyası var ama kurduğumda driver eksik olduğundan internete bağlanmıyor. Bu konuda yardımcı olursanız büyük ihtimalle Windows 7 kuracağım.

2- Windows 10 Super Lite.

Bu işletim sistemi Windows 10'un en hafif sürümü oyunlarda daha iyi performans veriyor (Windows 10'a kıyasla) bu işletim sistemini kurdum ve memnun kaldım ancak, birkaç sıkıntı var mesela bir klasörü bir yerden başka yere taşımak istediğimizde normal bir şekilde değil kenarlarda bir çerçeve ile taşıyor biraz kullandıkça alışıyorsun ama kötü duruyor, mouse ile simge seçerken çıkan mavi kutucuk yerine nokta nokta oluyor vs.
bu yüzden yeniden 8.1 kurdum.

3- Windows 8.1

Tekrardan bu işletim sitemine formatlayabilirim ama bu son çarem gibi.

Bu arada korona testim pozitif çıktı ve evde kaldığım için bilgisayara ile çok uğraşıyorum aslında bu yüzden fikirlerinize ihtiyacım var.
Şimdiden teşekkürler.

Windows 7'nin desteği bitti bu yüzden kullanmak riskli. Windows 10 Super Lite ise üstünde oynanmış bir Windows sürümü ve ne kadar güvenli bilemeyiz. Bu durumda en mantıklı seçim orjinal Windows 8.1 oluyor.
@LinuxKullananOyuncu sizin bu konuya cevap yazanlar ile ne alıp veremediğiniz var? konu sahibi ve 1 kişiye sebepsiz yere kızgın, bana ise Hahaha atmışsınız.

Selam, dizüstü bilgisayarım bugün bir hata verdi araştırdığımda genellikle bu hatların Windows dosyalarında sıkıntı olan bilgisayarlarda olduğunu öğrendim. Benim de artık sinirlerim bozuluyor durduk yere mavi ekran yiyorum şu anda Windows 8.1 kurulu bilgisayarda format atacağım önümde 3 seçenek var sadece düşüncelerinizi almak istedim.

1- Windows 7

Windows 7 kurmayı düşünüyorum ama destek kalktığından dolayı orijinal sürüme erişemiyorum. Elimde bir ISO dosyası var ama kurduğumda driver eksik olduğundan internete bağlanmıyor. Bu konuda yardımcı olursanız büyük ihtimalle Windows 7 kuracağım.

2- Windows 10 Super Lite.

Bu işletim sistemi Windows 10'un en hafif sürümü oyunlarda daha iyi performans veriyor (Windows 10'a kıyasla) bu işletim sistemini kurdum ve memnun kaldım ancak, birkaç sıkıntı var mesela bir klasörü bir yerden başka yere taşımak istediğimizde normal bir şekilde değil kenarlarda bir çerçeve ile taşıyor biraz kullandıkça alışıyorsun ama kötü duruyor, mouse ile simge seçerken çıkan mavi kutucuk yerine nokta nokta oluyor vs.
bu yüzden yeniden 8.1 kurdum.

3- Windows 8.1

Tekrardan bu işletim sitemine formatlayabilirim ama bu son çarem gibi.

Bu arada korona testim pozitif çıktı ve evde kaldığım için bilgisayara ile çok uğraşıyorum aslında bu yüzden fikirlerinize ihtiyacım var.
Şimdiden teşekkürler.
Eğer sisteminiz çok güncel değil ve SSD kullanmıyorsanız. Windows 8.1 önerimdir. Wİndows 7 artık güncellenmediğinden dolayı artık bazı problemlerle karşılacaksınız (driver vb. problemler). Windows 10'un modlu sürümlerini tavsiye etmiyorum hocam. Hem stabil çalışmıyor hem güvenilirliği belirsiz. Zaten Windows 8.1'in uzun bir süre daha desteği sürecek.
Bu arada geçmiş olsun sağlığınız umarım en kısa sürede normale döner. Kendinize dikkat edin.

.
Eğer sisteminiz çok güncel değil ve SSD kullanmıyorsanız. Windows 8.1 önerimdir. Windows 7 artık güncellenmediğinden dolayı artık bazı problemlerle karşılacaksınız (driver vb. problemler). Windows 10'un modlu sürümlerini tavsiye etmiyorum hocam. Hem stabil çalışmıyor hem güvenilirliği belirsiz. Zaten Windows 8.1'in uzun bir süre daha desteği sürecek.
Bu arada geçmiş olsun sağlığınız umarım en kısa sürede normale döner. Kendinize dikkat edin.

Güncel değil bayağı eski bir sistem ve SSD yok sistemi düzeltmeye çalışıyorum SSD almayı ve RAM'i çift kanal yapmayı planlıyorum zaten. Teşekkürler.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı