Ethernet prizine internet dağıtma

huseynyigit

Kilopat
Daha fazla  
Yeni taşındım ve her odada ethernet çıkışı var.
İnternet bağlamaya gelen adamlara her odadaki ethernet çıkışından internet alabilir miyim diye sorduğumda "Eğer tesisat iyi yapılmışsa ver her yere dağıtılmışsa olur. " demişti.
Bugün deneme fırsatım oldu ve denediğimde ise olmadığını gördüm.
Ama adamlar interneti hangi odaya bağlatmak istiyorsunuz deyince sigortanın olduğu yerde bir şeyler ayarlamışlardı. Sanırım bir tür çıkış falan verdiler. Ya oradan ya da başka bir şekilde odamdaki ethernet çıkışına internet nasıl verebilirim?

Bu tür ürünler görmüştüm, işe yarayabilir mi?

Evet bunlar işe yarıyor, elektrik tesisatı üzerinden interneti dağıtıyor. Kullanan bir arkadaşım var ping problemi çekmiyor, hız ise tam verimde olmuyor ama aşırı azalma da yok.

Evet bunlar işe yarıyor, elektrik tesisatı üzerinden interneti dağıtıyor. Kullanan bir arkadaşım var ping problemi çekmiyor, hız ise tam verimde olmuyor ama aşırı azalma da yok.
Yani bunu alıp prizime taksam ve ondandan da kablo çekip bilgisayarıma bağlasam aynı modemden kablo çekmiş gibi oluyorum öyle mi? Ve şu bahsettiğiniz hız kaybı yaklaşık ne kadarlık bir hız kaybı?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı