Ethernet sabit 10 Mbps veriyor

AnqeLW

Decapat
Daha fazla  
Öncelikle sorun kabloda veya modemde değil çünkü başka bir donanımda sorunsuz 100 Mbps alıyorum. Ancak iş PC'ye geldiğinde 10 Mbps sabit hız alıyorum. Ağ bağdaştırıcısını 100 Mbps tam ikili moda çektim ve ayrıca enerji tasaruflu Ethernet'i kapattım. Ancak hala bu sorun devam ediyor...

Son düzenleyen: Moderatör:
Ethernet'in sürücüsü kurulu mu?

Ethernet kablonuz eski nesil olabilir mi? Cat 3 gibi eski nesil kablolar 10 Mbps gibi bir hız sınırı var diye biliyorum. Cat 6 kablo ile belki çözülebilir.

100 Mbps de 10 Megabayt olur.
10 Mbps ise 1 Megabayt hız olur.
Bu çevirimlerimi onaylıyorsanız. Sorun kablodadır hocam. Kablonuz kaç metre demek isterdim fakat 100 den 10 a düşecek bir kablo olmamalı.
Gigabitten 100 Mbps ye düşen görmüştüm yani.

Ethernet'in sürücüsü kurulu mu?

Evet kurulu hatta önceden benzer bir hata yaşadığımda sebebi sürücüydü ancak artık sürücü ile alakalı bir problem değil çünkü sürücünün her sürümünü denedim ve bir fark oluşturmuyor

Ethernet kablonuz eski nesil olabilir mi? Cat 3 gibi eski nesil kablolar 10 Mbps gibi bir hız sınırı var diye biliyorum. Cat 6 kablo ile belki çözülebilir.
Hayır Cat-5 kullanıyorum ve diğer cihazlarda 100mbps yi sağlıyor

100 Mbps de 10 Megabayt olur.
10 Mbps ise 1 Megabayt hız olur.
Bu çevirimlerimi onaylıyorsanız. Sorun kablodadır hocam. Kablonuz kaç metre demek isterdim fakat 100 den 10 a düşecek bir kablo olmamalı.
Gigabitten 100 Mbps ye düşen görmüştüm yani.
Sorun kabloda olsaydı bence diğer cihazlarda da 10mbps verirdi. Tahminimce sorun yazılımsal veya donanımsal ancak kaynağını bulamıyorum

Yeni konular

Geri
Yukarı