Ethernet sürücüsü "bu donanım için sürücü yüklenemiyor" hatası

Sau

Hectopat
Merhaba bu konuyu sorunu kendi başıma çözmeye çalışıp elim boş döndüğüm için burada paylaşma gereği hissettim. Olay şöyle, geçen hafta cumartesi eve döndüğümde bilgisayarın interneti yoktu. Modeme baktım ve modemde Ethernet kablosunun bağlı olduğunu gördüm, ardından uğraşmaya üşenip birkaç saat uyuduktan sonra internet tekrar çalışır hale geldi. Asıl sıkıntı pazar gününde başladı, gene aynı sıkıntı vardı fakat bu sefer hiç düzelmedi. Dedim kabloda mı bir sıkıntı var, başka Ethernet kablosu denedim hatta Ethernet USB adaptörü bile kullandım ve sıkıntının kablo da olmadığının farkına vardım. Aygıt yöneticisinden acaba sürücülerde mi bir sıkıntı var diye baktığımda "Realtek PCI-e GBE family controller" adlı ağ bağdaştırıcısının üzerinde bir ünlem olduğunu gördüm. Üzerine tıklayım özelliklerine açtığımda "durum" kısmının altında,

Windows bu donanım için aygıt sürücüsü yükleyemiyor. Sürücü bozuk ya da eksik olabilir. (kod 39)

{Bozuk dosya}
Belirtilen bellek bölümü eşleme dosyasının öznitelikleri okunamıyor.

Yazıyordu. Ben de sürücüyü silip Realtek'in sitesinden güncel sürücüler indirip onları kurmaya çalıştım. Fakat bu kurulumun sonucunda hep “the Realtek network Controller was not found if Deep sleep mode is enabled please plug the cable” tarzı bir hata aldım. Şu anda ne yapmalıyım bilmiyorum ve hatanın sebebini çözebilmiş değilim umarım yardımcı olursunuz.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı