Ethernet Takılı ama İnternet Yok

modernsapiens

Centipat
Daha fazla  
Ethernet kablosunu taktım. Bağlandı yazısı çıktı. Windows Update'te güncellemeleri indirebiliyorum ama tarayıcılara girdiğimde internet yok diyor. Opera, Edge, Chrome hepsini denedim. Bu arada bu hata yüzünden laptopa format attım hala düzelmedi. Az önce baktım, Windows mağazasında da internet yok gözüküyor. Galiba sadece Update'te çalışıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
İp ve proxy ayarlarını kontrol etmenizi öneririm.

İş yerindeki internete bağlanmaya çalışıyorsanız proxyden kaynaklı olarak tarayıcıya girmemesi normal.

Windows güvenlik duvarını ve antivirüsü devre dışı bırakın. DNS'i 1.1.1.1 1.0.0.1 yapın. CMD'yi yönetici olarak çalıştırın, bunları yazın:

1-Ipconfig /flushdns.
2-Ipconfig /release.
3-Ipconfig /renew.

Olmaz ise, CMD'yi yeniden yönetici olarak çalıştırın ve sfc/scannow yazın. Mümkünse, USB'e güncel Ethernet sürücünüzü atarsanız yüksek ihtimal çözülür.

Hocam üniversite internetinden giriyorum. Bir de internet direkt yok değil, sadece Windows Update'te internet var gözüküyor onun dışında internet yok gözüküyor.

Okul internetlerinde internet erişimi kısıtlı diye biliyorum. Internet Explorer çalışıyorsa, VPN indirin.

İp ve proxy ayarlarını kontrol etmenizi öneririm.

İş yerindeki internete bağlanmaya çalışıyorsanız proxyden kaynaklı olarak tarayıcıya girmemesi normal.
Üniversite interneti ama daha önce girebiliyordum, ilk defa oldu.
Ethernet sürücüsünü yükleyin o zaman.
Aygıt yöneticisine baktığımda "Realtek PCle GBE Family Controller" yazıyordu. Onun sürücü yazılımını kaldırırdım. Kendi sitesinden tekrar indirip kurdum. Kurduktan sonra bilgisayarı yeniden başlattım. Yine olmadı.
Windows güvenlik duvarını ve antivirüsü devre dışı bırakın. DNS'i 1.1.1.1 1.0.0.1 yapın. CMD'yi yönetici olarak çalıştırın, bunları yazın:

1-Ipconfig /flushdns.
2-Ipconfig /release.
3-Ipconfig /renew.

Olmaz ise, CMD'yi yeniden yönetici olarak çalıştırın ve sfc/scannow yazın. Mümkünse, USB'e güncel Ethernet sürücünüzü atarsanız yüksek ihtimal çözülür.
Hocam yaptım olmadı
Temiz kurulum ile win 10 kurdum tekrardan, bunun sorunumu çözmesi gerekmez miydi normalde?

Son düzenleme:
Üniversite interneti ama daha önce girebiliyordum, ilk defa oldu.

Aygıt yöneticisine baktığımda "Realtek pcle GBE family controller" yazıyordu. Onun sürücü yazılımını kaldırırdım. Kendi sitesinden tekrar indirip kurdum. Kurduktan sonra bilgisayarı yeniden başlattım. Yine olmadı.

Hocam yaptım olmadı.

Temiz kurulum ile Windows 10 kurdum tekrardan, bunun sorunumu çözmesi gerekmez miydi normalde?

Evet, gerekirdi. Garip durum.

Geri
Yukarı