Ethernet tanımlanamayan ağ hatası

Junji Ito

Hectopat
İş yerinde çalıştığım sırada bir anda Ethernet bağlantım kesildi ve Ethernet bağlantısı için "Tanımlanamayan Ağ" yazısı ortaya çıktı. CMD üzerinden yapılan tüm IP sıfırlama işlemlerini denedim, ağ bilgilerimi sıfırladım ve driverlarımı silip yükledim, Windows'u güncelleştirdim. Kabloda bir sorun yok diğer bilgisayarlarda doğru çalışıyor Ethernet portumdada bir sorun yok çünkü Ethernet portum kabloyu okuyor. Troubleshoot başlattığımda "Ethernet doesn't have a valid IP Configuration hatası ile karşılaştım. Yardıma ihtiyacım var.

Screenshot_10.png

Anladığım kadarıyla eğer DHCP kullanarak bağlanıyorsanız IP alma kısmında hata olmuş, ancak eğer sabit ip ise (iş yeri olduğu için bu daha mümkün gibi) ayarları gözden geçirmeniz gerekebilir. IP sıfırlamayı denedim dediğiniz için DHCP olduğunu düşünüyorum, eğer var ise Wi-Fi'de de aynı hatayı alıyor musunuz diye bakar mısınız? Ayrıca, iş yeri internetinde blokeli olup olmadığınızı da kontrol edebilirsiniz.

Anladığım kadarıyla eğer DHCP kullanarak bağlanıyorsanız IP alma kısmında hata olmuş, ancak eğer sabit ip ise (iş yeri olduğu için bu daha mümkün gibi) ayarları gözden geçirmeniz gerekebilir. IP sıfırlamayı denedim dediğiniz için DHCP olduğunu düşünüyorum, eğer var ise Wi-Fi'de de aynı hatayı alıyor musunuz diye bakar mısınız? Ayrıca, iş yeri internetinde blokeli olup olmadığınızı da kontrol edebilirsiniz.
Evet DHCP kullanarak bağlanıyorum ama zaten şimdiye kadar hep DHCP kullanıyordum. WIFI'da aynı hata yok WIFI kullanarak bağlanabiliyorum ama ethernet kullanarak bağlanamıyorum. İş yeri internetinde blokeli olup olmadığım hakkında bir bilgim yok ama aniden patronumun beni blokeli hale getireceğini zannetmiyorum.

Evet DHCP kullanarak bağlanıyorum ama zaten şimdiye kadar hep DHCP kullanıyordum. WIFI'da aynı hata yok WIFI kullanarak bağlanabiliyorum ama ethernet kullanarak bağlanamıyorum. İş yeri internetinde blokeli olup olmadığım hakkında bir bilgim yok ama aniden patronumun beni blokeli hale getireceğini zannetmiyorum.
Kullandığınız sistemde güvenlik duvarı / sadece çalışanların bilgisayarlarının girebileceği bir sistem var ise belki o kısımda bir sorun olmuş olabilir. Veya güvenlik duvarı sadece sizin MAC adresinize bloke koymuştur. Çünkü Wi-Fi ile bağlanabiliyorsunuz. Geriye de iki seçenekten başka bir şey kalmıyor gibi. (En azından aklıma gelen) Ethernet bağdaştırıcınızla ilgili bir sorun veya internet sağlayıcınız ile ilgili bir durum.

Geri
Yukarı