Ethernet tanımlanamıyor

nacam

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba birdenbire böyle bir sorun oluştu Ethernet driveri sildim guncelledim yine de sorun düzelmedi ag ayarların sifirladim yine olmadı. Ipconfig'den baktığımda autoconfiguried IP 169.254.34.31 olduğunu gördüm tanila yaptığımda da IP sorunu çıkıyor. Bunu nasıl çözebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir laptop var ise etrafta kabloyu pc'den söküp laptopa takın. Bakalım laptop ip alıp çıkabilecek mi? Sorun pc'de mi yoksa arka taraftaki (kablo, modem vs neyse) anlayalım.

Ethernet driverını sil derken;
"Bu cihazın sürücü yazılımını sil"e check atarak yaptınız mı?

Dosya Ekleri

• Pano05.jpg
    Pano05.jpg
    22,1 KB · Görüntüleme: 10
Son düzenleme:
Aygıt yöneticisinde şu an Ethernet kartına ünlem sarı işaret vs var mı? Resmini atar mısınız?

Bir de otomatik değil de elle IP verir misiniz?
IP: 192.168.1.230
Ağ maskesi: 255.255.255.0
Ağ geçidi: 192.168.1.1

DNS: 1.1.1.1
DNS: 8.8.8.8
Olarak.

Ayrıca.
Programını indirip çalıştırın. GO tuşuna basın. Onarmak için elinden geleni yapar.

Elnen IP girdigimde agi tanimliyor. Simdide internet yok hatasi veriyor.
Uygulamayi deneyib cevap vereceğim.

Ağ ve internet ayarları öğesini açın > bağdaştırıcı seçenekleri >ethernet > özellikler > özellikler > Microsoft ağları için istemi > yapılandır > Speed & duplex (hız ve yön gibi bir anlamı oluyor) > Auto negotation seçiliyse 100 Mbps Full duplexi seçin. Eğer çalışmazsa 10 Mbps Full duplex seçin.

Aygıt yöneticisinde şu an Ethernet kartına ünlem sarı işaret vs var mı? Resmini atar mısınız?

Bir de otomatik değil de elle IP verir misiniz?
IP: 192.168.1.230
Ağ maskesi: 255.255.255.0
Ağ geçidi: 192.168.1.1

DNS: 1.1.1.1
DNS: 8.8.8.8
Olarak.

Ayrıca.
Programını indirip çalıştırın. GO tuşuna basın. Onarmak için elinden geleni yapar.

Uygulmayi denedim bazilari tamamlanamadi. Yine de sorun cozulmedi.

Ağ ve internet ayarları öğesini açın > bağdaştırıcı seçenekleri >ethernet > özellikler > özellikler > Microsoft ağları için istemi > yapılandır > Speed & duplex (hız ve yön gibi bir anlamı oluyor) > Auto negotation seçiliyse 100 Mbps Full duplexi seçin. Eğer çalışmazsa 10 Mbps Full duplex seçin.

İkisinde denedim yine olmadi.

Yeni konular

Geri
Yukarı