Ethical Hacking konusunda kendimi nasıl geliştirebilirim?

sarıçizmel

Centipat
Daha fazla  
Şuanda Kali Linux üzerinde hem kendi makinemde hem de arkadaşlarımın cihazlarında izinli bir şekilde testler yapıyorum. Ancak bunlar kendimi geliştirmem için yeterli gelmiyor. Sizce kendimi bu konuda nasıl geliştirebilirim?
Nasıl bir yol izlemem lazım?

Hack the box uzerinden ctf cozebilirsin bana bayagi bir sey katiyor fakat vip uyelik almazsan sezonluk makineleri cozuyorsun onun disinda bedava cok makine yok.

Merhaba, ben şahsen kendim YouTube üzerinden networkchuck ve liveoverflow (yan kanalı liveunderflow) videolarını izleyerek öğrendim. Eğer basit seviyede Linux biliyorsan ve ingilizcen yeterli ise önerebilirim, kurslara göre daha eğlenceli bir yoldur. Hackthebox'a karşılaştırma konusunda ise tutorial/bilgi edinme tarzında olduğundan tek bir noktada sıkışıp kalmak yerine bilgi edinirsiniz.

Selam, ben de Can Değer ile başlamıştım. Elimde onun videosunda önerdiği bazı kaynaklar var. Ahmet Birkan'ın seti, arka kapı dergileri, Erdal Özkaya'nın şu meşhur siber güvenlik kitabı. İlgilenirsen iletişime geçebilirsin.

Selam, ben de Can Değer ile başlamıştım. Elimde onun videosunda önerdiği bazı kaynaklar var. Ahmet Birkan'ın seti, arka kapı dergileri, Erdal Özkaya'nın şu meşhur siber güvenlik kitabı. İlgilenirsen iletişime geçebilirsin.
Ahmet birkan dan kitap almıştım teşekkürler.

Hack the box uzerinden ctf cozebilirsin bana bayagi bir sey katiyor fakat vip uyelik almazsan sezonluk makineleri cozuyorsun onun disinda bedava cok makine yok.
VulnHub vardı ondan yapıyordum.

Yeni konular

Geri
Yukarı