Etik hackerlık eğitimi için gerekenler

Polatçakır

Femtopat
Daha fazla  
Birçok kez siber zorbalığa maruz kaldım ve bunun sonucunda bu zorbalara dur demek istedim. Bu yüzden etik hacker eğitimi almak istiyorum. Nereden başlamalıyım ve gerekenler nelerdir?

Alacagin egitimde belirtilir bu, her egitmen ne seviyede bir kitleye egitim vermesi gerektigini onceden planlar.

Genel isletim sistemi bilgisi, network bilgisi, yazilim ve protokoller, dosya ve disk yonetimi, kriptografi ~ encryption gibi konularda guncel guvenlik onlemlerini anlayabilecek ve aciklari kapatabilecek seviyede bilgin olmasi gerekir.

Sahsen ben tek bir egitim setinde bunlarin ogrenilebilecegini hic dusunmuyorum sadece network protokolleri ve bunlarin guvenligi uzerine bile saatlerce egitim seti hazirlanabilir.

Alacagin egitimde belirtilir bu, her egitmen ne seviyede bir kitleye egitim vermesi gerektigini onceden planlar.

Genel isletim sistemi bilgisi, network bilgisi, yazilim ve protokoller, dosya ve disk yonetimi, kriptografi ~ encryption gibi konularda guncel guvenlik onlemlerini anlayabilecek ve aciklari kapatabilecek seviyede bilgin olmasi gerekir.

Sahsen ben tek bir egitim setinde bunlarin ogrenilebilecegini hiç dusunmuyorum sadece network protokolleri ve bunlarin guvenligi uzerine bile saatlerce egitim seti hazirlanabilir.

Tek bir eğitim seti olup olmaması fark etmez ben gayet vaktim var her şeyi öğrenmek istiyorum hocam. Siz nerden başlamamı tavsiye edersiniz ve hangi yolda devam etmemi?

Tek bir eğitim seti olup olmaması fark etmez ben gayet vaktim var her şeyi öğrenmek istiyorum hocam. Siz nerden başlamamı tavsiye edersiniz ve hangi yolda devam etmemi?

Once Ingilizce ( eger bilmiyorsan )
Ingilizce bilmeden bos yere ogrenme, Turkce kaynaklar cop.
Sonrasinda network ve isletim sistemi bilgisi.
Su tarz kitaplarla ogrenebilirsin -> Introduction to Computer Networks and Cybersecurity: Wu, Chwan-Hwa (John), Irwin, J. David: 9781138071896: Amazon.com: Books
Sonrasinda youtube ~ udemy vs videolari takip edebilirsin eger istiyorsan, zaten o zaman hangi tool'a neden ihtiyacin oldugunu anlamis olacaksin.

Once Ingilizce ( eger bilmiyorsan )
Ingilizce bilmeden bos yere ogrenme, Turkce kaynaklar cop.
Sonrasinda network ve isletim sistemi bilgisi.
Su tarz kitaplarla ogrenebilirsin -> Introduction to Computer Networks and Cybersecurity: Wu, Chwan-Hwa (John), Irwin, J. David: 9781138071896: Amazon.com: Books
Sonrasinda youtube ~ udemy vs videolari takip edebilirsin eger istiyorsan, zaten o zaman hangi tool'a neden ihtiyacin oldugunu anlamis olacaksin.
İngilizcem orta seviyeli diyebilirim geliştirmeye de devam ediyorum. O kitabı da inceleyeceğim, network ve işletim sistemi bilgisi hakkında önerebiliceğiniz youtube kanalı veya udemy kanalı var mıdır?

Birçok kez siber zorbalığa maruz kaldım ve bunun sonucunda bu zorbalara dur demek istedim. Bu yüzden etik hacker eğitimi almak istiyorum. Nereden başlamalıyım ve gerekenler nelerdir?
Etik hacker nedir? Kendinizi savunmak ve başkalarının zorbalık yapmak için bilgilerinizi kullanmasını engellemek amacıyla alınan bir eğitim mi?

İnternetten alacağın kurslarla hacker vesaire olamazsın. Sana öğrenmen gereken şeyleri öğretirler, karanlık tarafı sizin öğrenmeniz gerekir kendi başınıza.

Türkiye'den alacağınız bir kursun da işe yarayacağını sanmıyorum. Yabancı kaynaklar araştırın.

Geri
Yukarı