Etik hackerlık için Python öğrenilmeli mi?

361229

Hectopat
Arkadaşlar, C# öğrenmeyi düşünüyodum. Sonra etik hackerlık için Python bilmek gerektiğini öğrendim. Önce Python öğrensem, sonra C# öğrensem, bir şey kaybeder miyim?

Öğrenebilirsin ne kadar fazla o kadar iyidir.

Daha fazla dil bilmek daha fazla saldırı öğrenmekte yardımcı olabilir.

Dil bilmeden de "Etik Hackerlık" ta bir yere kadar gelebilirsiniz. Fakat elbet dil bilmeye ihtiyacınız olacak. Öğrenmekle bir şey kaybetmezsiniz bence iki dili de öğrenin. Ayrıca bu video da yardımcı olacaktır.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dil bilmeden de "etik hackerlık" ta bir yere kadar gelebilirsiniz. Fakat elbet dil bilmeye ihtiyacınız olacak. Öğrenmekle bir şey kaybetmezsiniz bence iki dili de öğrenin. Ayrıca bu video da yardımcı olacaktır.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Can abimi severek takip ediyorum. Nedense bu videosunu görmedim. Teşekkürler abim. 🤗

Hacker ve Etik Hacker farklı şeyler. Python veya başka bir betiği mutlaka öğrenme zorunluluğu da yok. Bilmekten zarar gelmez. Kendi kendine Etik Hacker olamazın. Bunun sertifikası gerekiyor. Donanım ve Network bilgisi gerekiyor. İstemek ve arkadaşlara sormak tek başına yetmiyor.

Dil artı ama olması gerekmiyor port tarayacağın zaman honeycomb yazmasın, siyah şapkalı da daha önemli sistem protokolüne göre saldırsın.

Kevin Mintinck'e bak mesela.

Yine de yüksek seviye bir dil iyi olur. Windows ise C# *nix ise Python yeter.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı