Nereden Python öğrenilmeli?

ExceptionalPath

Hectopat
Merhaba bir ara C ve C# öğrenmeye başlamıştım ikisini de çok aşırı ilerlemeden bıraktım zaten. Şu dönemlerde biraz boş zamanım var ve Python'a biraz zaman ayırmak istiyorum. Udemy de derslerim var şahsen engin demiröğ ve birkaç ücretsiz dersim var yalnız engin hocadan dinlemeli miyim emin değilim videoları eski ve Python dersini beğenmeyenler de olmuş.

Şimdilik bir amaç doğrultusunda dil öğrenmiyorum arkadaşlar şimdilik Python öğrenmek istiyorum kendimi geliştirebilirsem eğer daha sonrasında geliştirebileceğim projeleri düşünebilirim.

Sizce Python'u nereden öğrenmeliyim ne gibi tavsiye verebilirsiniz?

İngilizce biliyorsanız çok daha fazla ücretsiz ve kaliteli online kaynağa ulaşmanız mümkün. Ben codecademy.com sitesinden birkaç ücretsiz kursa katılmış ve memnun kalmıştım. Bu sitede başlangıç ve orta düzeye kadar bedava kurslar bulunabilir.

Kendi Python yol haritamdan bahsedeyim.
Önce YouTube'da basit kurslar ile temelleri öğrendim. Sonra başlangıç programları ile pratik yaptım. Daha sonra modülleri öğrendim. Bu sürede SQL ve veri hakkında bilgi topladım. Şu anda veritabanları hakkında kurslar alıyorum araştırma yapıyorum istediğim seviyeye gelince makine öğrenmesine başlayacağım.
Sana lazım olabilecek her şey YouTube'da.

Ne için öğrencen?

Merhaba bir ara C ve C# öğrenmeye başlamıştım ikisini de çok aşırı ilerlemeden bıraktım zaten. Şu dönemlerde biraz boş zamanım var ve Python'a biraz zaman ayırmak istiyorum. Udemy de derslerim var şahsen engin demiröğ ve birkaç ücretsiz dersim var yalnız engin hocadan dinlemeli miyim emin değilim videoları eski ve Python dersini beğenmeyenler de olmuş.

Şimdilik bir amaç doğrultusunda dil öğrenmiyorum arkadaşlar şimdilik Python öğrenmek istiyorum kendimi geliştirebilirsem eğer daha sonrasında geliştirebileceğim projeleri düşünebilirim.

Sizce Python'u nereden öğrenmeliyim ne gibi tavsiye verebilirsiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı