Etiyopya 2015 yılına girdi "11 Eylül 2022"

@Genzonzi bu yüzden inançlı nesil isteniyor. İnançlı bir nesil bir şeyi kolay kolay araştırmaz ya da soruşturmaz. Acı ama gerçek bu şekilde, Müslümanlığın yaygın olduğu birçok ülkede de aşağı yukarı durum aynı. Kafamdan uydurmuyorum bunları, veriler ve olan bitenler gösteriyor her şeyi. Kimsenin inancını ya da dinini sorgulamıyorum, yanlış anlamayın. İnançlılardan da araştırıp soruşturan vardır. Eyvallah, olması gereken de zaten o ama büyük çoğunluğu bir şeyi araştırmıyor.

@Genzonzi bu yüzden inançlı nesil isteniyor. İnançlı bir nesil bir şeyi kolay kolay araştırmaz ya da soruşturmaz. Acı ama gerçek bu şekilde, Müslümanlığın yaygın olduğu birçok ülkede de aşağı yukarı durum aynı. Kafamdan uydurmuyorum bunları, veriler ve olan bitenler gösteriyor her şeyi. Kimsenin inancını ya da dinini sorgulamıyorum, yanlış anlamayın. İnançlılardan da araştırıp soruşturan vardır. Eyvallah, olması gereken de zaten o ama büyük çoğunluğu bir şeyi araştırmıyor.

Bu cahillikten kaynaklı bir şey. Dinde hiçbir yerde araştırmayın denmez. Tam tersi araştırın der. Dinde tabii ki bazı sorgulanmayacak şeyler vardır inanç sonuçta. Müslüman adam dediğiniz kişiler gibi olmaz Fatih Sultan Mehmet gibi olur. Gerçek Müslüman bu adamdır.

Tekrar diyorum bu eğitim seviyesine ve cahilliğe bağlı bir şey. Bir müslüman gördüğü her şeye sazan gibi atlamamalı. Araştıracaksın. Türkiye'nin eğitim sistemi yok ki insanları araştırmaya teşvik etsin.

Bu cahillikten kaynaklı bir şey.

Benim demek istediğim de bu, inançlıların adını da kirletiyorlar bu şekilde. Yaratıcıları oku, yaratan rabbinin adıyla oku diyor ona rağmen okumuyorlar ve araştırmıyorlar.

Değilim ama vatanımı seviyorum yani benim olanı.
Diğerleri gibi başka ülkelerin standartlarına hayran değilim.
Hayran olmak zorundasın. İyi olana iyi demek zorundasın yoksa yalancı konumuna düşersin. Bende ülkemi seviyorum darbe planı kurmuyorum evde ama ülke bu haldeyken ve kimsenin bunu değiştiremeyeceğini bile bile milliyetçilik yapmak açık ara iktidar yanlısı davranmak anlamına geliyor bana göre.

Yeni konular

Geri
Yukarı