Etiyopya 2015 yılına girdi "11 Eylül 2022"

Bilemiyorum da muhtemelen sömürge altındadır zaten. Afrika ülkesi, şimdiki durumlarını bilemiyorum. Yanlış yönlendirme de yapmak istemem.
İşgal edilme bakımından en son Mussolini İtalya'sı tarafından işgal edilmişlerdi. Orda da zaten İtalyan orduları rezil oldu. Yanlış hatırlamıyorsam 2016'da bir baraj ihalesi yüzünden Çin ve Abd arasında kalıp Amerika'yı karşılarına almışlardı. Amerika'da ülkenin muhaliflerini destekleyip karşılık vermişti. Bu yaşanan olaylarda haliyle onları emperyalizm'in sıcak kollarına attı.

O zaman Avrupa'da, Amerika'da yaşam kalitesi bu kadar iyi diye nağralar atmayacaksınız.
Madem sizi ilgilendirmiyor ise.
Ben genel olarak pandemi öncesine tüm dünya dönmek isterdi diye bir bilgi verdim.
Senin beynin baya yanık, Allah acil şifa versin sana. Avrupa ve Amerika'da yaşam kalitesi "bu kadar" iyi. Yurtdışında yaşadım, abim şuan yaşıyor ve güller gibi geçiniyor. 1.5 aydır buradalar maaşının yarısıyla tatile gitti, burada istediği herşeyi alıyor vs. Artık şu sentetik beyinlerinizi biraz rabbimin verdiği şekilde kullanıp, her ampulün aslında aydınlatamadığını idrak edin de, sende bu "Avrupa, Amerika iyi" nağralarından kurtul bizde senin gibilerden..

Senin beynin bayağı yanık, Allah acil şifa versin sana. Avrupa ve Amerika'da yaşam kalitesi "bu kadar" iyi. Yurt dışında yaşadım, abim şu an yaşıyor ve güller gibi geçiniyor. 1.5 aydır buradalar maaşının yarısıyla tatile gitti, burada istediği her şeyi alıyor vs. artık şu sentetik beyinlerinizi biraz rabbimin verdiği şekilde kullanıp, her ampulün aslında aydınlatamadığını idrak edin de, sende bu "Avrupa, Amerika iyi" nağralarından kurtul bizde senin gibilerden.

Ben sizin gibi batı meraklısı değilim o sebeple kurtulacak bir taraf var ise biziz.
Oradaki hayattan memnun iseniz sizi tutan yok.
Ayrıca ben size bir söz söylemedim işinize gelmeyen bir cevap olunca hakaret ile başlıyorsunuz cümlenize.
Ben sizin seviyenize düşecek değilim elbetre.
Madem abiniz maaşının yarısı ile tatile gidebiliyor neden burada yapıyor tatilini?
Orada yapsaydıda görseydik gerçekten yapabiliyor mu yarım maaşa tatil.

Yeni konular

Geri
Yukarı