Etiyopya 2015 yılına girdi "11 Eylül 2022"

O zaman Avrupa'da, Amerika'da yaşam kalitesi bu kadar iyi diye nağralar atmayacaksınız.
Madem sizi ilgilendirmiyor ise.
Ben genel olarak pandemi öncesine tüm dünya dönmek isterdi diye bir bilgi verdim.
AKP'lisin yani.

İki Afrika ülkesinden birisi diye biliyorum.
Liberya ve Etiyopya. Etiyopya'yı İtalya 1935'te işgal ediyor. Daha önceden de işgal etmeye çalışıyorlar fakat yeniliyorlar.

1. Etiyopya-İtalya savaşında Rusya falan Etiyopya'ya destek veriyordu galiba. Emin değilim.

Ben sizin gibi batı meraklısı değilim o sebeple kurtulacak bir taraf var ise biziz.
Oradaki hayattan memnun iseniz sizi tutan yok.
Ayrıca ben size bir söz söylemedim işinize gelmeyen bir cevap olunca hakaret ile başlıyorsunuz cümlenize.
Ben sizin seviyenize düşecek değilim elbetre.
Madem abiniz maaşının yarısı ile tatile gidebiliyor neden burada yapıyor tatilini?
Orada yapsaydıda görseydik gerçekten yapabiliyor mu yarım maaşa tatil.

Maaşının yarısı ile Türkiye'de tatile geliyor işte ve 1.5 ay gibi uzun bir süre için. Aynı fiyata başka bir tatil ülkesine gidip gene 2-3 hafta geçirebilirdi. Ama ülkesine tatile geliyor çünkü ailesi burada "Mr Brainless Member". Bir de burada "nazik" tavırlar takınıyor sözde. Beynini kullanmıyorsun ki sana nasıl konuşalım? Oradaki hayattan memnunum, yaşadığımız ülke Türkiye olunca ha deyince yurt dışına gidip yaşamaya kalkışamıyorsunuz. Ülkesini senden daha çok seven bir birey olduğumdan adım kadar ve senin, sana verilen bazı organlarını kullanamadığın kadar eminim. Hakaret ile başlamadım, sadece fikrimi söyledim. Hasta ruhlu ve beyinli olduğunuzu düşündüğüm için biraz "dua" da bulundum diyebiliriz. Maaş 7K €, Maldivlerde 1 hafta tatil 1.2K €. Yani anlayacağın üzere, matematiğinde yeterliyse Maldivler vb. tatil güzelliklerinde isterse gene 3 hafta yapabiliyor anlayacağın üzere. O yüzden aklının yetmediği, gidip görmediğin yerleri kötüleyip, Osmanlı'nın onlarca katı toprağı kaybeden atalarına tapmayı bırak. O dönemler at ve mızrak vardı. İnsanlar aya gitmeyi planlıyor sen hala mızrağa, yaprakla don yapmaya dönmek istiyorsun.

Hala forumda iPhone 7 mi, Galaxy S8 mi diye konu açan "gençlerimiz" var. Ama NATO mermer NATO kafa, 6 senelik telefonu gençlere uygun görüyorlar. Bu kafa hakaretin en büyüğünü hak ediyor ama biz etmiyoruz farkındaysan. Sadece seni, senin seviyenin çok üstünde konuşarak bir şeyler ifade etmeye çalışıyoruz.

Hoşuna gitmeyen cümleler duyunca, argoya mı başvuruyorsun ? Aaaa ne ayıp yahu ! Anladığım üzere, matematik konusunda size verdiğim somut cevaplar ve gidemediğin Avrupa'yı sadece A haberden izleyerek kültürlenmeye çalışıyorsun. İşte bu yüzden Allah bu çağda, gerçeği okuyamayan, araştıramayan bir insan olarak size Allah'tan iyileşme gücü diliyorum. Lakin eğer 1981 düşündüğüm şeyse bir şeyler açıklıyor.

Geri
Yukarı