Etkin olmayan Windows'ta masaüstüne "bilgisayar" nasıl eklenir?

N3o

Hectopat
Windows 11 Pro masaüstünde " bilgisayar" simgesi yok. Etkinlestirme icin lisans ürün anahtarim da yok. Masaüstünü etkinlestirmek mümkün değil mi?

Önce ayarlar'ı açın. Ardından kişiselleştirme'ye tıklayın. Daha sonra sağ taraftaki temalar seçeneğine tıklayın. İlgili ayarlar bölümünün altında, masaüstü simge ayarları seçeneğini tıklayın. Görünmesini istediğiniz simgeleri seçin. Bilgisayar, kullanıcı dosyaları, ağ, geri dönüşüm kutusu, Denetim Masası istediğinizi seçin.

Önce ayarlar'ı açın. Ardından kişiselleştirme'ye tıklayın. Daha sonra sağ taraftaki temalar seçeneğine tıklayın. İlgili ayarlar bölümünün altında, masaüstü simge ayarları seçeneğini tıklayın. Görünmesini istediğiniz simgeleri seçin. Bilgisayar, kullanıcı dosyaları, ağ, geri dönüşüm kutusu, Denetim Masası istediğinizi seçin.

Windows etkin olmadığı için o menüyü kullanamıyor diye biliyorum.

Geçici olarak lisans süresini uzatmak mümkündü isterseniz onu deneyin. CMD'yi yonetici olarak çalıştır ve slmgr –rearm yazın bilgisayarı yeniden başlatın deneme süresinin uzaması lazım.

CMD kodları ile etkinleştirmek mümkün ama pek önermem Lisans anahtarı almanız daha uygun olur.

Windows etkin olmadığı için o menüyü kullanamıyor diye biliyorum.

Geçici olarak lisans süresini uzatmak mümkündü isterseniz onu deneyin. CMD'yi yonetici olarak çalıştır ve slmgr –rearm yazın bilgisayarı yeniden başlatın deneme süresinin uzaması lazım.

CMD kodları ile etkinleştirmek mümkün ama pek önermem lisans anahtarı almanız daha uygun olur.

Hayır kullanıla biliyor sadece tema ve arka plan fotoğraf oynama yapılamıyor.

İnternetten desktop icon settings shell shortcut diye aratın ve kısayolu açın. Ben böyle yapmıştım.

Buradan kısayolu indirebilirsiniz.

Geri
Yukarı