Etkinleştirilmemiş Windows 10 Kasar Mı?

Hayır yapmadım. Direkt Windows kurulumuna geçtim. İleride lazım olur diye hem 32 Bit hem 64 Bit kurulabilecek şekilde yazdırdım.
O halde dosyada bir problem olduğunu düşünmüyorum eğer 64 bit'te de aynı problemi yaşamadıysan. Daha sonra orijinalini satın almak kaydıyla çeşitli yöntemlerle etkinleştirmeyi deneyebilirsin, hız artışı olursa anahtar satın alırsın.
Sisteminiz eski ve RAM miktarınız az. Normaldir.:)
Fakat 32 bit'e geçince hız artışı olması lazım ama aksine düşüş yaşamış arkadaş.

O halde dosyada bir problem olduğunu düşünmüyorum eğer 64 bit'te de aynı problemi yaşamadıysan. Daha sonra orijinalini satın almak kaydıyla çeşitli yöntemlerle etkinleştirmeyi deneyebilirsin, hız artışı olursa anahtar satın alırsın.

Fakat 32 bit'e geçince hız artışı olması lazım ama aksine düşüş yaşamış arkadaş.
Daha önce Windows 7 Super Lite 32 Bit kullanıyordum. Sonra 64 Bit orijinal Windows 7'ye geçtim. En sonunda Windows 10'a geçtim.

Daha önce Windows 7 Super Lite 32 Bit kullanıyordum. Sonra 64 Bit orijinal Windows 7'ye geçtim. En sonunda Windows 10'a geçtim.
İlk format attığınızdan beri mi durum bu şekilde? Eğer sonradan oluşmuş bir durumsa sistem geri yükleme yapmayı deneyin. Sorun yine çözülmezse format diskini tekrardan takarak "Repair" yapmayı deneyin.

Lisanssız Windows ile lisanslı Windows arasında hiç fark yoktur. Sadece kişiselleştirme gibi özelliklerde kısıtlanma olur. Performans düşüşü falan olmaz ! Sizin soruna gelecek olursak sorun sizin belleğinizde. Ram yetersiz kalıyor. 2 GB Ram Windows 7 için bile yetersiz. Windows 10’u sorunsuz kullanmak için en az 4 GB Ram olması gerekir. Zaten sistem 2 GB kendisi kullanıyor ve size 2 GB kalır. En az 4 GB lazım.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı