ETS 2 hangi lastik kullanılmalı?

Drachen R50

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Bugün lastik DLC'sini satın aldım. Hepsinin özellikleri yazıyor ancak hangisi en iyisidir bilmiyorum. Siz ne diyorsunuz?

DLC'm yok ama bu tekeri kullanıyorum.
Özellikleri yazıyor zaten. İlk harfler en iyisi demek.
20230602130452_1.jpg

Hız istiyorsan öne energy tak arkayada kafana göre tak en hızlı giden en az yol tutan ses simgesi var onun yanında yazar zaten.
Oyunda lastiklerin hıza etki ettiğini ilk defa sizden öğreniyorum. Lastikteki simgeler yakıt tüketimi, yol tutuşu ve ses seviyesi değil mi? Ben 2018'den beri öyle diye biliyorum.

Bugün lastik DLC'sini satın aldım. Hepsinin özellikleri yazıyor ancak hangisi en iyisidir bilmiyorum. Siz ne diyorsunuz?
Oyunda yaz lastiği takarsan yağmurlu havada kayıyor frenlerken onun haricinde lastik seçimi hızı arttırmıyor.

Biz genelde ön lastiği 55'lik, arka lastiği 70 ya da 80'lik yapıyoruz Tır öne basık gibi duruyor hoş oluyor. Birde ön körükleri indirince daha da hoş oluyor.

Eğer hız istiyorsan Eski Scania Streamline 730bg motoru ve Daf FX 105 6 vites şanzıman ya da Man Euro 6, 6 vites şanzıman kullan. Bunları yapmak için kodlama biliyorsundur umarım.

Tabii Sim1 sunucusunda onuyorsan 110km sınırı olacağı için yaptığın değişikliğin pek bir önemi olmayacak ama tek avantajı hızlı kalkış yaparsın.

Son düzenleme:
Oyunda lastiklerin hıza etki ettiğini ilk defa sizden öğreniyorum. Lastikteki simgeler yakıt tüketimi, yol tutuşu ve ses seviyesi değil mi? Ben 2018'den beri öyle diye biliyorum.

Oyunda yaz lastiği takarsan yağmurlu havada kayıyor frenlerken onun haricinde lastik seçimi hızı arttırmıyor.

Biz genelde ön lastiği 55'lik, arka lastiği 70 ya da 80'lik yapıyoruz Tır öne basık gibi duruyor hoş oluyor. Birde ön körükleri indirince daha da hoş oluyor.

Eğer hız istiyorsan Eski Scania Streamline 730bg motoru ve Daf FX 105 6 vites şanzıman ya da Man Euro 6, 6 vites şanzıman kullan. Bunları yapmak için kodlama biliyorsundur umarım.

Tabii Sim1 sunucusunda onuyorsan 110km sınırı olacağı için yaptığın değişikliğin pek bir önemi olmayacak ama tek avantajı hızlı kalkış yaparsın.
Hocam ben tamamen orjinal ve offline oynuyorum. Biraz yeni olduğum için anlattıklarınızı pek anlayamadım açıkçası.

Hocam ben tamamen orjinal ve offline oynuyorum. Biraz yeni olduğum için anlattıklarınızı pek anlayamadım açıkçası.
Lastik konusunda hani ss'inde 315/70 gibi lastik bilgileri yazıyor ordan örnek verdim kendimin ve çevremin kullandığı lastik boyutunu.
Şimdi oyunda save edit mantığı var. quid save ile console açıp ordan tırın motorunu değiştirebiliyorsun yani Scania'ya Volvo motoru takabilirsin. Hatta Scania'ya Volvo parçası takabilirsin bu şekilde. Biraz araştırırsan zaten mantığını çok kolay kavrarsın. Sim1 diye bahsettiğim ise Gta V'de nasıl Fivem, FiveLive GrantRp vb. gibi Launcher üzerinden girilen sunucular varsa. Tam olarak aynısı diyebiliriz. TruckersMp diye bir Launcher var. Bu launcher ile Online şekilde diğer oyuncular ile oynayabiliyorsun ama TruckersMp'nin kuralları gerçek trafik kuralları ile birebir aynı en küçük hatanda süreli banlıyorlar. O launcher'da da işte Sim1, Sim2, Archade1, Archade2, ProMods vb. gibi 6-7 tane sunucu var. Ets2'nin de Co-op mp modu var ama bu TruckersMp'den daha farklı .Co-Op Mp max 8 kişilik ve odayı kim kurduysa odaya dahil olacak diğer oyuncular, odayı kuran ile aynı mod dosyalarına sahip olmalı. TruckersMP'de ise 1 sunucu 3000-4000 kişilik. Tmp'nin fixlemediği tüm modları kullanabiliyorsun.

Hatta o launcher'ın sitesini atayım biraz göz atarsın. Linkte kurallar sayfası var. İlk önce orada yazan kuralları oku.

Olurda TruckersMp'de oynamaya başlarsan da mutlaka para hilesi yap ya da internetten tüm garajlar açılmış, para ve level hileli save al. Bunlar paralı olmuyor.

Oyundaki en önemsiz detaylardan birisidir. Keyfinize göre takılabilirsiniz.
Ben lastik modu indirmiştim, öne arkaya Good'Year Regional serisi takmıştım.

Geri
Yukarı