Çözüldü ETS 2 her açılışta sıfırlanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

viserion

Hectopat
Merhaba. Yaklaşık 15 gün önce Steam üzerinden ETS 2 indirdim. İlk defa oynadığım için birkaç gün boyunca öğrenme maksatlı biraz gelişigüzel oynadım. Daha sonra bu profili silerek daha düzgün oynamak üzere yeni bir profil oluşturdum. Yalnız günlerdir yeni profili kaydetmiş olmama rağmen oyundan her çıktığımda profil sıfırlanıyor ve her girişimde oyun yeni profil oluşturma ekranından başlıyor. Oynadığım ve geçtiğim bölümler siliniyor. Hiç oynamamışım gibi görünüyor. Bu sorunu nasıl çözerim?

Çözüm
Denedim. Belgeler klasöründeki dosyalar içerisinde bulunan "preview_profiles" ve "profiles" klasörlerinin içi boş hocam.

Oyundan çıkınca "ilerlemeniz otomatik olarak kaydedilecektir." şeklinde bir uyarı veriyor. Ben yine de her oyundan çıkışımda oyunu manuel olarak kaydediyorum. Buna rağmen bu sorunu yaşıyorum.

Profil düzenleme sekmesinde Steam Cloud sekmesi var, onu aktif edin. Bir de öyle deneyin.
Peki yeni profil oluşturun sonra oyundan çıkmadan belgeler klasörüne bakın oraya kaydedecektir. Sonra çıkınca bakın gitmişse sistem siliyor.

Peki yeni profil oluşturun sonra oyundan çıkmadan belgeler klasörüne bakın oraya kaydedecektir. Sonra çıkınca bakın gitmişse sistem siliyor.
Denedim. Belgeler klasöründeki dosyalar içerisinde bulunan "preview_profiles" ve "profiles" klasörlerinin içi boş hocam.

Ets 2 otomatik save özelliği var o kapalı olma ihtimali olabilir ona bir bakın.
Oyundan çıkınca "ilerlemeniz otomatik olarak kaydedilecektir." şeklinde bir uyarı veriyor. Ben yine de her oyundan çıkışımda oyunu manuel olarak kaydediyorum. Buna rağmen bu sorunu yaşıyorum.

Profil düzenleme sekmesinde Steam Cloud sekmesi var, onu aktif edin. Bir de öyle deneyin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
O zaman yanlış yere kaydediyor profili. Kaydettiği yere bakmıyor belgelere bakıyor. Dosya doğrulama yaptınız mı?
Dosya doğrulama az önce yaptım, problem yok hocam.
Ben de tam onu diyecektim hocam. Oyun doğrulama için ayarlara girdiğimde Steam cloud seçeneğinin devre dışı olduğunu farkettim. Aktif edince sorun çözüldü. İlgilenen tüm dostlara teşekkür ederim 👍

Yeni konular

Geri
Yukarı