Çözüldü FIFA 23 her açılışta sıfırlanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

usknsk

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
RAM
8+8 - 16 GB - 3000MHz - Gskill
Ekran kartı
Gigabyte 1660Super
Anakart
B450M S2H
İşlemci
Ryzen 5 3500x
Steam üzerinden FIFA 23 satın aldım. Oyunu ilk kez açtığımda bazı seçimler yaptırdı ve ayarlarımı manuel olarak ayarladım. Oyuna girip neredeyse tüm modları denedim. Oyundan çıkıp daha sonra oyuna tekrar girdiğimde sanki oyuna ilk defa giriyormuşum gibi aynı seçimleri yine yaptırdı, ayarlarımın hepsi varsayılan ayarlara geçmişti. Herhangi bir moda girdiğimde de sanki ilk defa oynuyormuşum gibi oyun modunu tanıyordu. Geçmiş maçlarım vs. görünmüyordu. Daha sonra kariyer oluşturdum, onu denemek istedim. Oyundan çıkıp girdim ve kariyer kaydım da gitmişti her şeye baştan başladı yeniden. Kısacası oyunu her kapatıp açtığımda sanki oyuna ilk defa girmişim gibi tüm ayarlar varsayılana dönüyor ve tüm kayıtlar gidiyor.

Oyunu silip başka diske yükledim yine aynısı oluyor, acaba bu sorunu nasıl çözebilirim?
İade de edemiyorum 2 saat oynama süresini geçtiğim için.

Yardımcı olursanız çok mutlu olurum. İyi sosyaller.

Çözüm
Forumda biraz bakındım ve bir arkadaşın çözüldü olarak işaretlediği konudaki videoya denk geldim. Benim oyun kolum eski PS3 kollarından olduğu FIFA'nın kolu görmesi için ekstra uygulama kullanıyordum. Onun yüzünden oluyormuş. Bu videodaki gibi kolu Steam'e gösterince halloldu. Silinen kariyer kaydım falan hepsi geldi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Forumda biraz bakındım ve bir arkadaşın çözüldü olarak işaretlediği konudaki videoya denk geldim. Benim oyun kolum eski PS3 kollarından olduğu FIFA'nın kolu görmesi için ekstra uygulama kullanıyordum. Onun yüzünden oluyormuş. Bu videodaki gibi kolu Steam'e gösterince halloldu. Silinen kariyer kaydım falan hepsi geldi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Çözüm

Ben eaplay üzerinden oynuyorum ben ne yapacağım acaba ?

Merhaba ben oyunu epic gamesten aldim bu sorunu nasil duzeltecegim hakkinda bir fikrin var mi?

Konuyu tekrar çıkarıyorum ben videodaki olayı yaptım oyunu Steam üzerinden açıkyorum sonrasında Epic'den aldığım için Epic sonra da EA açılıyor oyun başlıyor ama sorun şu oyun DualShock 4 v2'yi tam olarak algılamıyor fare gibi algılıyor ve oyun klavye+fare ile oynanıyor bu sorunu nasıl çözeceğim @Recep Baltaş

Ben game pass ile almıştım ve sorunu çözdüm. Şimdi ilk önce oyunu gamepad siz açıyorsunuz, bi bakın ayarlar yerinde mi eğer yerindeyse kolu o zaman bağlıyosunuz eğer kol için ds4 gibi program kullanmıyorsanız, bu şekilde oyun açıldıktan sonra o tarz programı da çalıştırabilirsiniz fakat burda tek bir sıkıntı var ne olursa olsun kol ayarları bu yöntemle bilr sıfırlanıyo artık onada katlanmalısınız. Epic games,game pass ve ea play ile oyunu oynayanlar bu yöntemi kullanabilir

Yeni konular

Geri
Yukarı