ETS 2 i5-11400F sistemde düşük FPS veriyor

İşletim sistemi
Windows 11
yrıca az önce denedim %400 ölçekleme ve ssao yüksekte 75 FPS sabit alıyorum.
Bende de öyle FPS değerleri zaten aynı işlemciyi kullanıyoruz. 11400F işlemcisinin bizden daha yüksek FPS alması lazım diye düşünüyorum ben de. ETS'de işlemci sınırlıyor bizim FPS'i. Ölçekleme 100'de de 400'de de aynı FPS alıyorum denebilir. Bundan dolayı bizim işlemciden daha güçlü bir işlemcili sistemde daha yüksek FPS alınması lazım bence de.

Gerekli bir ayar değil dediğiniz videoda kabin içini nasıl değiştiriyor gördüm.

Farkındayım ama bana göre ETS için açmasam da olur dediğim bir özellik. Diğer oyunlarda kullanıyorum tabi. Ama ETS'de bence çok aşırı bir etki yapmıyor. Şimdi çektim bunları:
Kapalı:
Ekran Görüntüsü (259).png
En yüksek:
Ekran Görüntüsü (260).png

Gerekli bir ayar değil dediğiniz videoda kabin içini nasıl değiştiriyor gördüm. Ayrıca az önce denedim %400 ölçekleme ve ssao yüksekte 75 FPS sabit alıyorum. Arkadaş mod vs kullanıyorsa şayet ondan da kaynaklı olabilir. Bir de DDU ile sürücüyü kaldırıp temiz kurulum yapmayı denesin. Son çare format atmak.
Bilgisayar yeni
Bende de öyle FPS değerleri zaten aynı işlemciyi kullanıyoruz. 11400F işlemcisinin bizden daha yüksek FPS alması lazım diye düşünüyorum ben de. ETS'de işlemci sınırlıyor bizim FPS'i. Ölçekleme 100'de de 400'de de aynı FPS alıyorum denebilir. Bundan dolayı bizim işlemciden daha güçlü bir işlemcili sistemde daha yüksek FPS alınması lazım bence de.

Farkındayım ama bana göre ETS için açmasam da olur dediğim bir özellik. Diğer oyunlarda kullanıyorum tabii. Ama ETS'de bence çok aşırı bir etki yapmıyor. Şimdi çektim bunları:
Kapalı:
Eki Görüntüle 1316704
En yüksek:
Eki Görüntüle 1316707

Sıkıntı ne sence? Bilgisayar da yeni yani.

Bilgisayar yeni

Sıkıntı ne sence? Bilgisayar da yeni yani.
Arkadaşım dikey eşitlemeyi kapattın mı? Nvidia denetim masasından da düşey senkronizasyon kapat. Dediğim ayarları yaptın mı? Hiç bir şey yapmadan sıkıntı arıyorsun. Monitöründe FreeSYNC açıksa, onu da kapat. Oyunun optimizasyonu da kötü zaten.

Geri
Yukarı