ETS 2 i5-11400F sistemde düşük FPS veriyor

İşletim sistemi
Windows 11

boraa61

Hectopat
Merhaba iyi geceler ETS 2'de 65 FPS'in üstünü zor görüyorum bu sistemle. Neden bu kadar düsük FPS aldıgımı bilmiyorum.
ASUS Prime H510M-E
Intel Core i5-11400F.
ASUS RTX 3050 Dual 8 GB.
Netac Shadow 8x2 3200MHz RAM.
BIOS'um falan güncel 60Hz televizyonda kullanıyorum.

Dostum hayırlı geceler öncelikle. Sorunun bence televizyona bağlamandan kaynaklı. Buna benzer sorunu bende yaşıyordum 2-3 hafta öncesine kadar. Şöyle ki 75Hz monitör ve imzamdaki sistemi kullanıyordum. %300 ölçeklemede takılmalar donmalar yaşıyordum FPS düşüşleri oluyordu. 2 ya da 3 hafta önce VG248QG monitör aldım 165Hz şu an ölçekleme %400 de. Ne takılma ne donma var. Kanaatim şu benim ekran kartı kullanımım 75Hz monitörde iken %75-85 civarıydı. 165Hz monitöre geçince kart kullanımım %98-99 oldu. Sorunda buydu bence kart kullanımı düşük olunca kartın performansı kısıtlanıyor sanırım. Yakın çevrende 144 ya da 165Hz monitör kullanan varsa bir dene bence.

Dostum hayırlı geceler öncelikle. Sorunun bence televizyona bağlamandan kaynaklı. Buna benzer sorunu bende yaşıyordum 2-3 hafta öncesine kadar. Şöyle ki 75Hz monitör ve imzamdaki sistemi kullanıyordum. %300 ölçeklemede takılmalar donmalar yaşıyordum FPS düşüşleri oluyordu. 2 ya da 3 hafta önce VG248qg monitör aldım 165Hz şu an ölçekleme %400 de. Ne takılma ne donma var. Kanaatim şu benim ekran kartı kullanımım 75Hz monitörde iken %75-85 civarıydı. 165Hz monitöre geçince kart kullanımım %98-99 oldu. Sorunda buydu bence kart kullanımı düşük olunca kartın performansı kısıtlanıyor sanırım. Yakın çevrende 144 ya da 165Hz monitör kullanan varsa bir dene bence.

Sağ olasın abi yarın deneyip tekrar yazarım hayırlı geceler.
Dostum hayırlı geceler öncelikle. Sorunun bence televizyona bağlamandan kaynaklı. Buna benzer sorunu bende yaşıyordum 2-3 hafta öncesine kadar. Şöyle ki 75Hz monitör ve imzamdaki sistemi kullanıyordum. %300 ölçeklemede takılmalar donmalar yaşıyordum FPS düşüşleri oluyordu. 2 ya da 3 hafta önce VG248qg monitör aldım 165Hz şu an ölçekleme %400 de. Ne takılma ne donma var. Kanaatim şu benim ekran kartı kullanımım 75Hz monitörde iken %75-85 civarıydı. 165Hz monitöre geçince kart kullanımım %98-99 oldu. Sorunda buydu bence kart kullanımı düşük olunca kartın performansı kısıtlanıyor sanırım. Yakın çevrende 144 ya da 165Hz monitör kullanan varsa bir dene bence.

Abi tekrar merhaba monitöre taktım da yine 60 70 FPS'ler alıyorum :/

Son düzenleme:
144 bir de CS de de 150 160 FPS alıyorum bu sistemle.

ETS 2 oyun içi grafik ayarların nasıl? Bir de oyun içi değerlerin ne durumda yani ekran kartı sıcaklığı, kullanımı vs.
1080p her şey Ultra %400 ölçekleme, ssao en yüksekte ise yani her şey en yüksekte ise aldığınız FPS normal. Ssao kapatın.

Başka bir problem var bence. Bende de ölçekleme %400 ve ayarlar en yüksekte GTX 1660 Ti ile sorun yaşamıyorum.

Başka bir problem var bence. Bende de ölçekleme %400 ve ayarlar en yüksekte GTX 1660 Ti ile sorun yaşamıyorum.

Bak arkadaşım şu videoda 5:11'den itibaren adam 1080p her şey Full oynuyor. Bunda da mı sorun var. Değerler normal. SSAO kapatırsa yüksek FPS alır.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bak arkadaşım şu videoda 5:11'den itibaren adam 1080p her şey Full oynuyor. Bunda da mı sorun var. Değerler normal. Ssao kapatırsa yüksek FPS alır.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

CS:GO'da 150 160 FPS almam normal değil bence?

Geri
Yukarı