ETS 2 işlemci tabanlı oyun mudur?

FURKAN CANN

Hectopat
Yer
Kayseri
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
A520M-K ANAKART / AMD RYZEN 5 3600 / GT 730 EKRAN KARTI / 8GB 2666MHZ RAM / 240GB KİNGSTON A400 SSD
Meslek
Elektrik - Elektronik teknikeri
ETS 2 işlemci tabanlı mı ekran kartı tabanlı oyun mudur?

Grafik önemli olduğu için ekran kartını kullanıyor diye biliyorum ama işlemcinizin de orta düzey olması performansta işinize yarar. Bilgisayarınızın özelliklerini YouTube'da aratarak bulabilirsiniz alacağınız performansı.

Fazlasıyla işlemci tabanlı.
Görev yöneticisinde oyun açıkken bakarsanız en çok ekran kartını kullandığını görebilirsiniz.

Ekran kartı diyenlere bakma, Ryzen 3600 bile darboğaz oluyor o oyunda.
Görev yöneticisinde oyun açıkken bakarsanız en çok ekran kartını kullandığını görebilirsiniz.
Oradan bakılmayacağını öğrenmeniz gerekir artık. Tekli çekirdek kullanımı ile genel kullanım aynı şey değil. Tek çekirdek gücü yetmiyor ETS 2'de.

G

Ekran kartı diyenlere bakma, Ryzen 3600 bile darboğaz oluyor o oyunda.

Oradan bakılmayacağını öğrenmeniz gerekir artık. Tekli çekirdek kullanımı ile genel kullanım aynı şey değil. Tek çekirdek gücü yetmiyor ETS 2'de.

GT 730 nasıl darboğaz yapabilir hocam.

Ekran kartına yük biner ama trafik seviyesi, işleme gibi şeylerde işlemci de önemli.

Ben işlemci diye biliyordum hocam bir de ben Windows 11'de oynuyordum 10'a döndüm arada FPS farkı olur mu? Orta ayarlarda 40 50 FPS alıyordum.

O tabii yapamaz 😅, kendine hayrı yok.

Vallahi hocam değişmek istiyorum ama kartlar çok pahalı sırf görüntü alabilmek için almıştm.

Yeni konular

Geri
Yukarı