ETS 2 işlemci tabanlı oyun mudur?

Bu forumda ironi nedir ne işe yarar gibi şeyleri öğretemedik gitti. Gözünüze sokarak ünlem de koyuyoruz ama yine nafile. Bu kadar gerilmeye ne gerek var şaka yaptık orada. Death note gibi listeye mi alayım beğenmeme emojisi atıldı diye.
Bilgi paylaştıkça güzeldir ya eğleniyoruz işte takılma bu kadar. 😄
😄

Bilgi paylaştıkça güzeldir ya eğleniyoruz işte takılma bu kadar. 😄
😄
Yok zaten niye kızayım burada ben birine ya ama forumda çok fazla vakit geçiriyorum ve ETS 2 ile darboğaz olan bir sürü işlemci konusu gördüm burada bundan dolayı da bana inanılmamasına bi tık üzüldüm. Diğer arkadaşımız bana engel attı herhalde ama ben ona şaka babında ortamı yumuşatma amaçlı öyle bi mesaj yazmıştım. Oyunun zaten darboğaz olduğunu da biliyorum. Bununla ilgili video da çekmiştim ve konusunu açmıştım geçen sene. Mesela bi arkadaşımızda Ryzen 3600 var ve darboğaz olduğu için ayna mesafesi ve kalitesini düşürüp idare ediyordu o şekilde. Yani bu darboğaz da garip bi darboğaz oyundaki. Baya baya FPS düşürüyor. BF 5'te 60 kişilik haritada sıkıntı çıkmazken bu oyunda sıkıntı oluyor :d

Bu da çektiğim video ATS var videoda ama ETS ile aynı o da zaten:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yok zaten niye kızayım burada ben birine ya ama forumda çok fazla vakit geçiriyorum ve ETS 2 ile darboğaz olan bir sürü işlemci konusu gördüm burada bundan dolayı da bana inanılmamasına bir tık üzüldüm. Diğer arkadaşımız bana engel attı herhalde ama ben ona şaka babında ortamı yumuşatma amaçlı öyle bir mesaj yazmıştım. Oyunun zaten darboğaz olduğunu da biliyorum. Bununla ilgili video da çekmiştim ve konusunu açmıştım geçen sene. Mesela bir arkadaşımızda Ryzen 3600 var ve darboğaz olduğu için ayna mesafesi ve kalitesini düşürüp idare ediyordu o şekilde. Yani bu darboğaz da garip bir darboğaz oyundaki. Bayağı bayağı FPS düşürüyor. BF 5'te 60 kişilik haritada sıkıntı çıkmazken bu oyunda sıkıntı oluyor :d

Bu da çektiğim video ATS var videoda ama ETS ile aynı o da zaten:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

R5 1600 işlemci ve 1650S ekran kartı ile sorun yaşamdan en yüksek ayarlarda 100-120 FPS arasında oynayabiliyorum yani çok sorun yaşamadığım için konu hakkında bir fikrim yok ama oyundayken kullanımlara baktığımda ekran kartı yoğunluklu olduğunu gördüğüm için öyle demiştim. Saygılar.

ETS 2 işlemci tabanlı mı ekran kartı tabanlı oyun mudur?
Hortlatmak gibi olmasin ancak kesin cevap su,
Eger mod veya traffic seviyesi 5ten yyukari olurasa oyun islemciyi somuruyor.
Ancak grafikler yuksek veya map,araba,grafik,isiklandirma gibi modlar kurduysaniz oyun ekran kartina abanmaya basliyor.
Her ikini yaparsaniz oyun sistemi somuruyor.

Yayalar ve trafik fazla olursa işlemciye aşırı yükleniyor diğer kalanı grafik tabanlı. İşlemci kötüyse trafiği çok açmayın derim.

Online için işlemci çok önemli, Single için GPU.

Sence grafik motoruna mı bağlı yoksa Single veya multiplayer olmasına mı?

Sence grafik motoruna mı bağlı yoksa Single veya multiplayer olmasına mı?

Grafik motoru Online için optimize edilmediğinden Online da zorlanıyor. Ekstra olarak, Online de gördüğünüz her tır tek tek renderlanması lazım. Üstündeki modifiye parçalarından çakar lambalara kadar.
Hatta çok fazla çakar lamba takmak bir ara ban sebebiydi, performansı çok etkiliyordu, hala öyle olabilir bilmiyorum.

Geri
Yukarı