ETS 2 objeler çok geç yükleniyor

Lacia

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar. Elimde eski bir bilgisayar mevcut ve ETS 2'yi %100 ölçekleme ve gölgeleri Max seviyede 30 FPS sabit bir şekilde oyanayabiliyordum. Fakat ne zaman oldu bilmiyorum ama durduk yere objeler çok geç yüklenmeye başladı. Bariyerler, dağ, trafik ışıkları vs. gibi objeler ben yanından geçerken yüklenmeye çalışıyor ve yüklenmediği için oyun sürekli donuyor. 20 saniyelik bir donmanın ardından oyun geri 30 FPS oluyor devam ediyorum fakat 10 saniye geçmeden yine aynısı oluyor. Kısaca objeler ve map çok geç yükleniyor, daha önce böyle bir sorun yoktu. Sizce buna ne sebep oluyor? Teşekkürler.

Merhabalar. Elimde eski bir bilgisayar mevcut ve ETS 2'yi %100 ölçekleme ve gölgeleri Max seviyede 30 FPS sabit bir şekilde oyanayabiliyordum. Fakat ne zaman oldu bilmiyorum ama durduk yere objeler çok geç yüklenmeye başladı. Bariyerler, dağ, trafik ışıkları vs. gibi objeler ben yanından geçerken yüklenmeye çalışıyor ve yüklenmediği için oyun sürekli donuyor. 20 saniyelik bir donmanın ardından oyun geri 30 FPS oluyor devam ediyorum fakat 10 saniye geçmeden yine aynısı oluyor. Kısaca objeler ve map çok geç yükleniyor, daha önce böyle bir sorun yoktu. Sizce buna ne sebep oluyor? Teşekkürler.
Ne zaman oynuyordunuz ? Zira ETS2 bambaşka bir hal aldı artık düşük sistemlerde iyi çalışmıyor ve gölgeleri kapatın hocam gölgeler oyunda FPS düşmanıdır.

Donanım olarak HDD varsa sebep olabilir ayrıca sisteminizi belirtir misiniz ?

i5-3230M 8 GB.
AMD Radeon 7670M.
Ve evet HDD var.
Fakat bu sorun 1.5 hafta öncesine kadar yoktu ve 1.47 güncellemesi ile objeleri etkileyecek bir şeyin değiştiğini sanmıyorum.
1.47 güncellemesi ile FPS çoğu kişide arttı ki zaten performans geliştirmesi içeriyordu bu güncelleme. Ama forumda birinin FPS'inin düştüğünü görmüştüm bu güncellemeden sonra. Acaba çok eski sistemlerde ters tepmiş olabilir mi diye düşünüyorum.

i5-3230M 8 GB.
AMD Radeon 7670M.
Ve evet HDD var.
Fakat bu sorun 1.5 hafta öncesine kadar yoktu ve 1.47 güncellemesi ile objeleri etkileyecek bir şeyin değiştiğini sanmıyorum.
HDD doluluk oranı nedir ? Gölge ayarları sistem için bir yük oluşturuyor ve bu esnada dokuları renderlamada sorun yaşıyor olabilirsin.

Ets2 için HDD tavsiye etmiyorum ben . Açık dünya oyunlarında mutlaka SSD kullanılmalı zaten işlemci ile ekran kartınız eski bir model . TruckersMP de bu sorunu yaşıyorsanız TruckersMP de bunları ayarlamak için ayarlamalar kısmında bazı ayarlar ile render distance ayarlanıyordu

HDD doluluk oranı nedir? Gölge ayarları sistem için bir yük oluşturuyor ve bu esnada dokuları renderlamada sorun yaşıyor olabilirsin.

ETS 2 için HDD tavsiye etmiyorum ben. Açık dünya oyunlarında mutlaka SSD kullanılmalı zaten işlemci ile ekran kartınız eski bir model. Truckers MP de bu sorunu yaşıyorsanız Truckers MP de bunları ayarlamak için ayarlamalar kısmında bazı ayarlar ile render distance ayarlanıyordu.

Adsız.png

Hocam gölgeleri kapatırsam kör olabilirim galiba çünkü, gölge olmayınca tır sanki havada gidiyormuş havası veriyor :D

Hocam CrystalDiskMark ile bir disk sağlığını tarayalım ETS 2 hangi diske kurulsa onu bir test edebilir misin? Test sonuçlarını benimle paylaşırsan en azından HDD konusunda bir fikir elde etmiş oluruz.

HDD doluluk oranı nedir? Gölge ayarları sistem için bir yük oluşturuyor ve bu esnada dokuları renderlamada sorun yaşıyor olabilirsin.

ETS 2 için HDD tavsiye etmiyorum ben. Açık dünya oyunlarında mutlaka SSD kullanılmalı zaten işlemci ile ekran kartınız eski bir model. Truckers MP de bu sorunu yaşıyorsanız Truckers MP de bunları ayarlamak için ayarlamalar kısmında bazı ayarlar ile render distance ayarlanıyordu.

Truckers MP'yi sistemim kaldırmıyor zaten. Ayrıca yazın yeni PC almayı hedefliyordum. Keşke yenisini alana kadar idare etseydi emektar :)

Yeni konular

Geri
Yukarı