ETS 2 otomatik vites çift-çift atıyor

Makaleler
20
Yer
Nordschleife
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
ETS 2'de 12 oranlı şanzıman tercih ediyorum ve otomatikte kullanıyorum fakat gıcık olduğum bir şey var. Otomatik viteste çifter çifter atıyor, çoğu tek sayılı vitesi kullanmıyor. Torktan kaybettiğimiz için hızlanma düşüyor, hız kaybına rağmen yokuşta vites düşürmüyor. Aracın tek tek bütün oranları kullanmasını istiyorum. Bu mümkün mü? Mümkünse nasıl yapabilirim?

Burada bir problem yok. İhtiyacı olan torka göre en verimli vitese geçiyor otomatikte. Daha yüksek devirler istiyorsanız manuel kullanmanız gerekir

Burada bir problem yok. İhtiyacı olan torka göre en verimli vitese geçiyor otomatikte. Daha yüksek devirler istiyorsanız manuel kullanmanız gerekir
Var ağabey, var! 10'dan 11'i atlayıp 12'ye geçiyorsa çok büyük sıkıntı var! 10'uncu vitesten 12'inci vitese geçinde 11'in tork avantajını kaybediyor, aynı zamanda 12'ye çok düşük devirle geçtiğiniz için ölü devir olan 100 devre düşürüyor, tork farkı daha da fazlalaşıyor ki ivmelenme kalmıyor zaten. Ağır vasıta aracının şanzımanların tüm oranlarını kullanmaması kabul edilemez.

Yeni konular

Geri
Yukarı