Çözüldü ETS 2 şehir içinde ani FPS düşüşü

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm

Ayarlar en yüksekte daha önce olduğu gibi ölçeklendirme 400'te sadece ayna mesafesini en düşüğe aldım. %99 sabit ekran kartı kullanımıyla yağ gibi akıyor hocam. Ayrıca ekran kartı kullanımı sabit olduğu için FPS artışı oldu. Sorun kesinlikle oyun ile alakalı olduğunu anlamış oldum. Sorunun kaynağı çok saçma lakin çözüldü.
5600XT ekran kartı ve 5600X işlemci 2x8 16 RAM.
Sorunun oyun ile alakalı. Optimizasyonu kötü. Eskiden elimdeki kart ile 720p çözünürlükte 60 FPS rahat oynuyordum. Şuan bu kadar FPS değerleri oyun ile alakalı. Yakın bir zamanda düzelteceklerini pek düşünmüyorum şahsen.
Çok kötü takılıyor oyun bundan önceki surumlerde yağ gibi akıyordu.
DirectX sürümünü değiştirdiklerinden ve ışıklar ile düzenleme yaptıklarından beridir böyle. Yanlış değilsem geçen seneden beridir bu şekil durum.

Sorunun oyun ile alakalı. Optimizasyonu kötü. Eskiden elimdeki kart ile 720p çözünürlükte 60 FPS rahat oynuyordum. Şu an bu kadar FPS değerleri oyun ile alakalı. Yakın bir zamanda düzelteceklerini pek düşünmüyorum şahsen.

DirectX sürümünü değiştirdiklerinden ve ışıklar ile düzenleme yaptıklarından beridir böyle. Yanlış değilsem geçen seneden beridir bu şekil durum.

Evet.

ETS 2 şehir içinde ani FPS düşüşü ve GPU kullanımı düşüyor. ATS durum aynı.

Dostum işlemcin darboğazo luyor olabilir yeterince soğumuyor olabilir veya çok aşırı kalabalık bir şehre gittiysen o şehirdeki her oyuncu senin işlemcine yük ondan dolayı da oluyor olabilir. Bir de yeni ekran kartları bazı oyunlarda işlemciyle uyumlu çalışmayabiliyor mesela GTX1650 Ti + i54300h 2x8 GB RAM ile RDR2'de Full ayarlar 65-70 FPS alırken Dying Light'da oyunum inanılmaz kasıyor FPS başta 120 130 birkaç dk oynuyorum düşüyor 15 20 FPS'e bir örnek daha yeni PC aldım ulan yıllar önce kasa kasa oynadığım Assassin's Creed revolusion oynayayım dedim oyun Full FPS düşmesi oynatmadı kendini sürekli hatalar oldu ben de salmıştım mesela.

5600XT ekran kartı ve 5600X işlemci 2x8 16 RAM.

Kesinlikle normal değil. Bende RX 470 ve i5 9400F var asla şehir içinde dışında olsun tam ayarlarda hiçbir sıkıntı çekmedim. Oyunla alakalı bir problem değil.

Bir kişi yanlış bilgi paylaşıyor ve diğerleri sazan gibi atlayıp savunmaya çalışıyor. Bilmiyorsanız yazmayın arkadaşlar lütfen.

@cellman3092 ekran kartı sürücünüz güncel mi? Bir de son güncellemeden sonra böyle olduysa eski sürüme almayı deneyin.

Dostum işlemcin darboğazo luyor olabilir yeterince soğumuyor olabilir veya çok aşırı kalabalık bir şehre gittiysen o şehirdeki her oyuncu senin işlemcine yük ondan dolayı da oluyor olabilir. Bir de yeni ekran kartları bazı oyunlarda işlemciyle uyumlu çalışmayabiliyor mesela GTX1650 Ti + i54300h 2x8 GB RAM ile RDR2'de Full ayarlar 65-70 FPS alırken Dying Light'da oyunum inanılmaz kasıyor FPS başta 120 130 birkaç dk oynuyorum düşüyor 15 20 FPS'e bir örnek daha yeni PC aldım ulan yıllar önce kasa kasa oynadığım Assassin's Creed revolusion oynayayım dedim oyun Full FPS düşmesi oynatmadı kendini sürekli hatalar oldu ben de salmıştım mesela.

Dyning light optimizasyon sorunlu aynı şekilde Elden Ring'de öyle.
Kesinlikle normal değil. Bende RX 470 ve i5 9400F var asla şehir içinde dışında olsun tam ayarlarda hiçbir sıkıntı çekmedim. Oyunla alakalı bir problem değil.

Bir kişi yanlış bilgi paylaşıyor ve diğerleri sazan gibi atlayıp savunmaya çalışıyor. Bilmiyorsanız yazmayın arkadaşlar lütfen.

@cellman3092 ekran kartı sürücünüz güncel mi? Bir de son güncellemeden sonra böyle olduysa eski sürüme almayı deneyin.

22.3.1 son sürüm eski sürücülerde durum aynı.

FPS monitör veya Radeon kendi programı.
MSI Afterburner indirip ayarlar kısmında "izleme" sekmesinden CPU1 den CPU12'ye kadar "OSD'de göster" yapıp oyunda kontrol eder misiniz?

1647985277566.png

Yeni konular

Geri
Yukarı