ETS 2 VR gözlük ile oynanabilir mi?

Dostlar selam. ETS 2'yi VR gözlük ile oynayabiliyor muyuz? İnternetten ucuz bir VR gözlük alsam içine telefonumu koysam ETS 2'ye bağlayabiliyor muyum?
Selamün Aleyküm Dostum ETS 2 bildiğim kadarıyla VE destekli bir oyun değil. Bu yüzden telefonu bilgisayara bağlayarak Vr gözlük kullanmanın bir anlamı olmayacaktır. Zaten Steam üzerinde VR destekli olup olmadığı yazar

Selamünaleyküm Dostum ETS 2 bildiğim kadarıyla VE destekli bir oyun değil. Bu yüzden telefonu bilgisayara bağlayarak VR gözlük kullanmanın bir anlamı olmayacaktır. Zaten Steam üzerinde VR destekli olup olmadığı yazar

Aleykümselam VR destekli hocam YouTube'da çeşitli videolar var hatta yapılışıda var ama güncel video bulamadım.

Aleykümselam VR destekli hocam YouTube'da çeşitli videolar var hatta yapılışıda var ama güncel video bulamadım.
Hocam sizinde dediğiniz gibi ben de bir şey bulamadım hem buradan hem de yabancı forumlardan biraz daha araştırın, eğer ki bir şey bulamazsanız vr gözlük alma riskine de girmeyin

Hocam sizinde dediğiniz gibi ben de bir şey bulamadım hem buradan hem de yabancı forumlardan biraz daha araştırın, eğer ki bir şey bulamazsanız VR gözlük alma riskine de girmeyin

Trinus VR adlı bir program ile yapılıyor hocam kesin çalıştığına emin olursam VR gözlük alacağım 130 TL çok yüksek fiyatlı değil.

Trinus VR adlı bir program ile yapılıyor hocam kesin çalıştığına emin olursam VR gözlük alacağım 130 TL çok yüksek fiyatlı değil.
2021'de yapmıştım gayet güzel olmuştu. Sonrasında bıraktım çünkü telefonun ekranı Amoled olunca door effect çok oluyordu ve sistemim yeterince güçlü değildi. Ancak ileri geri gelme sensörü yok aklınızda bulunsun. Bir de ETS'yi Steam ayarlarından OpenVR yapıp Trinus'u SteamVR seçerseniz daha gerçekçi olacaktır.

2021'de yapmıştım gayet güzel olmuştu. Sonrasında bıraktım çünkü telefonun ekranı Amoled olunca door effect çok oluyordu ve sistemim yeterince güçlü değildi. Ancak ileri geri gelme sensörü yok aklınızda bulunsun. Bir de ETS'yi Steam ayarlarından OpenVR yapıp Trinus'u SteamVR seçerseniz daha gerçekçi olacaktır.
Door effect nedir?

Door effect nedir?
Screen door effect, pikseller arası boşluğun belirgin olması durumudur. Örnek:
maxresdefault.jpg

2021'de yapmıştım gayet güzel olmuştu. Sonrasında bıraktım çünkü telefonun ekranı AMOLED olunca door effect çok oluyordu ve sistemim yeterince güçlü değildi. Ancak ileri geri gelme sensörü yok aklınızda bulunsun. Bir de ETS'yi Steam ayarlarından OpenVR yapıp Trinus'u SteamVR seçerseniz daha gerçekçi olacaktır.

Benim telefonum iPhone 12 hocam sistemimde iyi 2K Full ayarda 75-80 FPS rahat alıyorum. İleri gitme dediğiniz şey sizin telefonunuzun jiroskobu olmadığı için olabilir mi?

Benim telefonum iPhone 12 hocam sistemimde iyi 2K Full ayarda 75-80 FPS rahat alıyorum. İleri gitme dediğiniz şey sizin telefonunuzun jiroskobu olmadığı için olabilir mi?
Jiroskop olmasa zaten çoğu efekti yapamazdım. Jiroskobu var ancak yazılımsal olarak Trinus sadece roll axis'i destekliyor. Yani PC VR etkisi olmaz. Bir de VR ayarlarla normal ayarlar aynı FPS'i vermez. Bunu SteamVR ile deneyin. Eğer Iphone LCD ekran ise (ya da Apple'ın deyişiyle Retina ekran) door effect daha az yaşanır.

Yeni konular

Geri
Yukarı