ETS 2'de beğenmediğim özellikler

ETS 2 oyununda beğenmediğim ve en başlıca gerçek dışı hissettiren şey tırın, aracın hızı. Oyunda 100 km hıza kadar gayet gerçekçiyken, 100'ü geçince artık aşırı saçma bir hal alıyor oyun. Örnek 120 ile giderken sanki 120 ile değil de 180 ile gidiyormuşum hissine kapılıyorum. Mesela Fernbus oyununda 1 hızlı gittiğinde dahi gerçekçi hissetiriyordu fakat ETS 2'de 100'ü geçtin mi oyundan kopuyorsun.

Bir diğer olay da yapay zeka. Yolda giderken önü boş olmasına rağmen ani fren yapan yapay zeka adamı çileden çıkartıyor. Mesafe koysan bile bir fren yapıyor şaşırıp kalıyorsun.

ETS 2'de bence en çok odaklanılan kısım harita olmuş. Yapımcılar harita dışında diğer şeylere çok önem vermemişler. Oyun çıkalı herhalde 12 yıl olmuştur ve daha yeni geçen yıl bozuk yol simülasyonu geldi. Bunlar çok geç gelen özellikler.

Telefondaki mobil tır oyunlarının bile fizikleri falan daha iyi. Tır yıkama, tırdan inme, detaylı dorse bağlama falan yok oyunda. Oyun yeni desem tamam da oyun 12 yıllık. Fazla basit.
Mobil daha iyi diye kendini kandırmaya devam et, adamların piyasada kayda değer rakibi yok. Bu yüzden de yavaş yavaş güncelliyorlar zaten.

Tırdan inme özelliği de absürt olur gta mı simülasyon mu belli olmaz getirilmez.

Yapay zeka konusunda haklısın çileden çıkartabiliyor.

Mobil daha iyi diye kendini kandırmaya devam et, adamların piyasada kayda değer rakibi yok. Bu yüzden de yavaş yavaş güncelliyorlar zaten.

Tırdan inme özelliği de absürt olur GTA mı simülasyon mu belli olmaz getirilmez.

Yapay zeka konusunda haklısın çileden çıkartabiliyor.

Beni nasıl dinledin anlamadım ama iyi dinlemediğin belli. Mobil oyunlar ETS 2'den iyi demedim. Sadece bazı özellikleri daha iyi dedim. Ayrıca tırdan inme olur diye niye simülasyonu bozulsun? Mesela malı doldurmak için inip kapakları açmak dorseyi hazırlamak hiç de kötü olmaz. Ayrıca hız konusunda yeni bir şey keşfettim: İkinci kamera açısıyla kullanırsanız tırı yani dış kamera açısıyla ne kadar hızlı gitseniz bile daha gerçekçi bir görüntü veriyor, fakat first Persona alınca 140 km hız sanki 200 km hiz gibi hissettiriyor.

Ayrıca tırdan inme olur diye niye simülasyonu bozulsun? Mesela malı doldurmak için inip kapakları açmak dorseyi hazırlamak hiç de kötü olmaz.
Kişiden kişiye göre değişir de scs'nin getireceğini de hiç zannetmiyorum.
Ayrıca hız konusunda yeni bir şey keşfettim: İkinci kamera açısıyla kullanırsanız tırı yani dış kamera açısıyla ne kadar hızlı gitseniz bile daha gerçekçi bir görüntü veriyor, fakat first Persona alınca 140 km hız sanki 200 km hiz gibi hissettiriyor.
Aynen kamera açıları birbirinden çok farklı hissettiriyor bence doğru olan da f2 kamerası tır içindeyken gerçekçi bir tırdan çok daha hızlı sürüş hissiyatı veriyor.

Geri
Yukarı