'eu.central.amazonaws' linki güvenli mi?

Yusufsendogan

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
Şu videoya göz atıyordum:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Burda kardeşimiz, Mozilla üzerinden bir linke giriyor. Orda 'connect' yapıp. Başlıkta da bahsettiğim 'eu.central.amazonaws' temasında bir linke girdi. 'connect' yaptı ve burası bomba kısım. Bambaşka bir işletim sistemindeymiş gibi bir alan açıldı. Bu beni şaşırttı ve bunu kullanmayı çok istiyorum şuan. Lakin 'ya riskliyse' temasında düşünceler kafama takıldı. Nedir bu sitenin işi? Buna benzer web üzerinden farklı işletim sistemleri yaratmış gibi, başka yöntemler var mı?

Dosya Ekleri

• YouTube - Google Chrome 17.09.2023 18_25_43.png
    YouTube - Google Chrome 17.09.2023 18_25_43.png
    1,1 MB · Görüntüleme: 27
  • YouTube - Google Chrome 17.09.2023 18_25_53.png
    YouTube - Google Chrome 17.09.2023 18_25_53.png
    861 KB · Görüntüleme: 26
  • YouTube - Google Chrome 17.09.2023 18_25_59.png
    YouTube - Google Chrome 17.09.2023 18_25_59.png
    2,3 MB · Görüntüleme: 28
Linux VDS almış yani Linux sunucu. O link ile sunucusuna bağlanıyor. Gerisindede ng araçlarıyla handshake yakalayıp wifi ağına bruteforce saldırısı yapıyor.

VDS'de kısaca amazonws gibi yerlerden satın alabileceğin sanal sunucu. Alınca sana sunucuna bağlanman için çeşitli yöntemler sunuyorlar ister ssh'dan bağlan ister panelden istersen de böyle direkt link ile tabi hesabınla giriş yaptıysan. Sende artık hangi işletim sistemli sunucu alırsan ona bağlanıyorsun. Yasadışı bir şey yapmadığın sürece sorun olmaz.
İsimini bilmiyordum, şimdi öğrendim. Bunları kullanmamda bir problem yaşar mıyım mesela bu link özelinde?

Geri
Yukarı