Çözüldü EU4 0x000007b Hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Ali Fayiz

Decapat
Yer
Tekirdağ
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Steam'den aldığım ve oynadığım oyunum Steam'i sildim tekrar yükledim fakat şimdi çalışmamakta. Bir hataya düşüp internetteki mevcut DLL'leri indirdim ancak çalışmadı sonra Process Monitor üzerinden rapor oluşturdum (sitedeki mevcut videolardan öğrendiğim kadarıyla) yardımınız için şimdiden teşekkür ederim. :kıkırda:
Logfile1.rar

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Yapmanız gerekenler şunlar:
Ekran kartını güncelle ve C:\Users\ALİ\Documents\Paradox Interactive\ klasörüne gidip 'Europa Universalis IV' dosyasının yedeğini alıp sil.
Ardından Steam'den oyunun önbelleğini doğrula.
Bu tarz hatayı ben Aio Runtimes adlı program ile çözdüm bir deneyiniz 300-350 MB arası boyutu olması lazım. Programı açın gerisini o halleder.

Program indirmeyin, sadece dediklerimi yapın;

Steam den aldığım ve oynadığım oyunum Steam'i sildim tekrar yükledim fakat şimdi çalışmamakta. Bir hataya düşüp internetteki mevcut DLL'leri indirdim ancak çalışmadı sonra Process Monitor üzerinden rapor oluşturdum (sitedeki mevcut videolardan öğrendiğim kadarıyla) yardımınız için şimdiden teşekkür ederim. :kıkırda:
Logfile1.rar
Şu dosyaları tamamen silin:
C:\Windows\SysWOW64\d3dx9_43.dll
C:\Windows\System32\d3dx9_43.dll
C:\Windows\SysWOW64\MSVCP140.dll
C:\Windows\System32\MSVCP140.dll
Ve verdiğim paketleri eksiksiz kurun.
Olmaz ise tekrar rapor atın.

Bu tarz hatayı ben Aio Runtimes adlı program ile çözdüm bir deneyiniz 300-350 MB arası boyutu olması lazım. Programı açın gerisini o halleder.
Olmadı ne yazık ki, teşekkürler.
Program indirmeyin, sadece dediklerimi yapın;

Şu dosyaları tamamen silin:
C:\Windows\SysWOW64\d3dx9_43.dll
C:\Windows\System32\d3dx9_43.dll
C:\Windows\SysWOW64\MSVCP140.dll
C:\Windows\System32\MSVCP140.dll
Ve verdiğim paketleri eksiksiz kurun.
Olmaz ise tekrar rapor atın.

Bu kısımda her ikisi içinde hata aldım ne yapmalıyım?

Ekran Alıntısı2.PNG
Ekran Alıntısı.PNG

Ayrıca; C:\Windows\SysWOW64\d3dx9_43.dll bulunmamakta.

Son düzenleyen: Moderatör:
2013 ve 2017 Visual'larını kaldırın, sonra sırasıyla yukarıdaki attığım linklerden 2015 - 2013 ve 2017 kurun.

Tekrar rapor atar mısınız?

Ekran kartını güncelle ve C:\Users\ALİ\Documents\Paradox Interactive\ klasörüne gidip 'Europa Universalis IV' dosyasının yedeğini alıp sil.

Çözüm
Çok teşekkür ederim. Sorunum çözüldü.:mutlu:

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı