EU4 ve Crusader Kings 2 0x000007b Hatası

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

MeinWein

Hectopat
Evet arkadaşlar merhabalar. Biliyorum bu konuda çok başlık açıldı ama gerçekten ben her yolu denedim ve çare bulamadım.

Windows 10'da Europa Universalis 4 ve Crusader Kings 2 oyunlarında bu hatayı alıyorum ve nedeninin net Framework olduğuna eminim. Çünkü yabancı forumlarda vs. aynı sorunu yaşayan insanları gördüm ve hatta Türkçe bir forumda da gördüm. Sorun sanırım eksik yazılımdan kaynaklı fakat DirectX, Visual c++ adlı iki yazılımı da kurdum. Daha doğrusu önceden kuruluydu ve diğer oyunlarda bir sıkıntı yaşamadım. Bu oyunlar Netframework de gerektiren oyunlar fakat bildiğiniz gibi Win10'da son sürüm kurulu olarak bulunuyor ve herhangi bir sürümü sonradan kuramıyoruz.

Sorum şu, Framework'un eski bir sürümünü kurabilir miyim, veya eski bir sürümü aktif edip yenisini devre dışı bırakabilir miyim?

Sorunumu nasıl çözebilirim? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
C:\Windows\System32\vcruntime140.dll silin, aşağıdaki paketleri yükleyin.
Rapor paylaşın.

Buyrun.

Çözüm
Aynısını 20-30 Dakika önce yaptım forumda gezinirken görmem üzerine. Bir etkisi olmadı. İndirdim fakat kuramıyorum zaten güncel sürümü kurulu diyor. Tamamiyle kaldırıp kurabilirim isterseniz?

Üst paketleri kaldırıp kurmayı deneyin, varsa Visual C++ 2017 kaldırın daha sonra 2015 olanı kurun. Hata alırsanız tekrar rapor paylaşın.

Üst paketleri kaldırıp kurmayı deneyin, varsa Visual C++ 2017 kaldırın daha sonra 2015 olanı kurun. Hata alırsanız tekrar rapor paylaşın.
Teşekkür ediyorum. DLL'lerden

C:\Windows\SysWOW64\MSVCP140.dll
C:\Windows\System32\MSVCP140.dll
C:\Windows\SysWOW64\VCRUNTiME140.dll
C:\Windows\System32\VCRUNTiME140.dll

bunları sildim. Ardından Program kaldırdan Visual C++'ın 2013 ve 2015 sürümlerini kaldırdım ve ardından verdiğiniz linkten indirdim kurdum. Sorunum çözüldü teşekkürler.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı