EU4, CK3, HOI4 ve AOE alınır mı?

Daha fazla  
Merhaba, kafamı kurcalayan bir mevzu var. Öncelikle rica ediyorum çoluk-çocuk yorum yapmasın. Beni strateji oyunları ile büyümüş, strateji oyunu hastası ve tarihe meraklı 20-25 yaş üstü arkadaşlar anlar.

Ben Steam üzerinden CK3, AOE tüm seri, HOI4 ve EU4 oyunlarını DLC'leriyle birlikte satın almak istiyorum. Bazı EU4 DLC'leri ve AOE oyunları mevcut. Görselleri ekleyeceğim. Steam'den almak istememin sebebi bu oyunların bir kısmının Steam hesabımda mevcut olduğundan aynı hesapta kalmasını istiyorum. Bir de Steam Cloud ve Steam topluluğu benim için vazgeçilmez düzeyde. Başka platformlarda daha uygun olduğunu ve Crack'lerle halledilebilecegini, abonelik olduğunu biliyorum ama ben sadece satın alma ile ilgili yorumunuzu merak ediyorum. Rica ediyorum bu belirttiğim mevzulara girmeyin.

Bu haliyle bence en iyi strateji oyunu olan 3 Paradox oyunu tüm DLC'leriyle ve yine en iyi strateji oyunu serisi olan 5 tane Age of Empires oyunu tüm DLC'leriyle birlikte bende mevcut olanlar çıktığında hepsi toplam 5.300 TL yapıyor. Sorularım şunlar, madde madde cevaplayabilirseniz sevinirim;

1) Bu oyunlar 20 Kasım'dan sonra indirime girince şu anki fiyatlarından ucuz olur mu? Onun hesaplamasını yapamadım maalesef.
2) Eğer 20 Kasım'dan sonra oyunlar indirime girse bile şu anki fiyattan ucuz olmayacaksa; CK3 şu an indirimde, diğer oyunların 20 Kasım'dan önce indirime girme ihtimalinin çok düşük olduğunu biliyorum. Tarihin en iyi 4 strateji oyunu serisi de olsa bu oyunlara 5.300 TL vermeye değer mi?
3) Grafikten ziyade oynanışa önem veren birisiyim fakat HOI4 grafik ve oynanış itibarıyla soğutacak düzeyde eski kalıyor mu?
4) 2-3 yıl içinde HOi5 veya EU5'in çıkma durumu var mı? Çıksa da bu oyunlar yine alınır mı?
5) Oyunları Türkçe yama olmadan oynamak istiyorum. B2 İngilizce ile çok zorlanır mıyım?
Biraz uzun oldu kusura bakmayın ama en sevdiğim oyunlar ile para arasında kaldım. Bundan dolayı danışmak istedim :)
Teşekkür ederim.

IMG_20231114_193445.jpg

IMG_20231114_193547.jpg

IMG_20231114_193603.jpg

IMG_20231114_193628.jpg

Eğer sabah akşam bu oyunları oynamayacaksanız bu kadar DLC almak mantıksız borderland2 48 DLC var çok çeşitlilik gerçekten mutluluk getirmiyor 5K az bir mevlada sayılmaz sizin için daha iyi bir alanda kullanılabileceğine inanıyorum

Eğer sabah akşam bu oyunları oynamayacaksanız bu kadar DLC almak mantıksız borderland2 48 DLC var çok çeşitlilik gerçekten mutluluk getirmiyor 5K az bir mevlada sayılmaz sizin için daha iyi bir alanda kullanılabileceğine inanıyorum
Borderland 2'nin konuyla ne ilgisi var anlamayamadım. Bu oyunlar oynayıp mı yorum yaptın acaba keza Paradox'un oyunları ne yazık ki DLC'siz çok boş kalıyor. Amacım bir tartışma çıkarmak değil ama lütfen strateji oyunları hakkında bilgisi olan arkadaşlar cevap versin. Yine de teşekkür ederim, iyi akşamlar :)

Borderland 2'nin konuyla ne ilgisi var anlamayamadım. Bu oyunlar oynayıp mı yorum yaptın acaba keza Paradox'un oyunları ne yazık ki DLC'siz çok boş kalıyor. Amacım bir tartışma çıkarmak değil ama lütfen strateji oyunları hakkında bilgisi olan arkadaşlar cevap versin. Yine de teşekkür ederim, iyi akşamlar :)

HOI4 hatra sayılır bir saatte oyunum var :) Age of History 200 saatim var sid meier's Civilization V'i de aktif olarak oynamaktayım DLC fazlalığının zevk vermediği konusunu anlatmak istemiştim neyse iyi günler

HOI4 hatra sayılır bir saatte oyunum var :) Age of History 200 saatim var sid meier's Civilization V'i de aktif olarak oynamaktayım DLC fazlalığının zevk vermediği konusunu anlatmak istemiştim neyse iyi günler
Dediğim gibi amacım tartışma yaratmak değil, yanlış anlaşılmak istemem. Teşekkür ederim mesaj için

Strateji oyunlarıyla aram pek yoktur. O yüzden oyunlar hakkında yorum yapmayacağım ben de eu4 e başlamayı düşünüyorum ama muhtemelen beceremeyeceğim. Tek bildiğim bu oyunların, DLC lerin tümünün kütüphanede bulunması sizi mutlu edecekse alın gitsin hocam. Belli ki bu türün hastasısınız 5k güzel meblağ eğer sizi zora sokmayacaksa alın derim ben. En kötü ne olur 21 Kasım indirimlerinde daha ucuza denk gelirlerse iade eder ucuzdan alırsınız.

Geri
Yukarı